За чотири роки Україна виплатить понад 20 млрд доларів боргу – S&P

13 травня 2017, 16:02

Агентство очікує, що Київ зможе виконати свої короткострокові зобов'язання по суверенному боргу в 2017 році

МіжнароднерейтинговеагентствоS&P Global RatingsоцінюєвиплатиУкраїноюосновної сумиборгуівідсотківза зобов'язаннямипротягом2017-2020роківбільш ніжв20 млрддоларів,абоблизько21%ВВПв2017 році,повідомляєтьсявоглядіS&P,передає Кореспондент.

Реклама

Агентство при цьому очікує, що Україна повністю виконає свої короткострокові зобов'язання по суверенному боргу в 2017 році (за оцінками S&P країні належить виплатити 2,6 млрд доларів) і в 2018 році (3,9 млрд доларів), з огляду на кошти офіційних кредиторів, існуючі резерви іноземної і національної валюти НБУ, а також здатність уряду залучати фінансування на внутрішньому і зовнішньому ринках.

S&P також очікує в цьому році успішного розміщення українським урядом єврооблігацій, що дозволить протестувати ситуацію на ринку.

У той же час, відзначено в огляді агентства, виплати зобов'язань в 2019 році в сумі 7,5 млрд доларів – головним чином основної суми боргу по суверенних єврооблігаціях і виплати міжнародним фінансовим інститутам, включаючи 1 млрд доларів Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) – як і раніше залежать від здатності уряду проводити реформи, які вимагає програма МВФ, і здатності рефінансувати частину боргу за допомогою засобів, що залучаються на міжнародних ринках.

S&P також відзначає великий обсяг умовних зобов'язань країни, які в даний час знаходяться на розгляді в судах: випущені Україною єврооблігації на суму 3 млрд доларів, власником яких є Росія, і щодо позову "Газпрому" до "Нафтогазу" в зв'язку з неплатежами за контрактом "бери або плати" (take-or-pay) в розмірі 31,8 млрд доларів.

Нагадаємо, напередодні S&P підтвердило довгострокові і короткострокові рейтинги України в іноземній і національній валюті на рівні "B-/B".

Раніше S&P дало прогноз щодо курсу гривні до 2018 року. Крім того, в лютому агентство оцінило банківську систему України як високоризикову.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти