Яресько про реструктуризацію держборгу: Це болюче питання для кредиторів, не для народу України

2 квітня 2015, 11:53

Глава Мінфіну назвала головні цілі боргових розстрочок

Україна має багато чого зробити до наступної перевірки МВФ, яка відбудеться наприкінці травня. Про це в інтерв'ю "Українській правді" розповіла глава Міністерства фінансів Наталія Яресько.

Реклама

"У нас є кілька структурних маяків. ...Є програма реформи державних підприємств, вимога схвалити Верховною Радою закон "Про ринок природного газу", закон "Про правозахист інвесторів". Ще є вимога посилення незалежності Національного банку через законопроекти. Всі ці маяки нам потрібно завершити до наступної перевірки МВФ наприкінці травня", – пояснила Яресько.

За її словами, одне з найважливіших питань – це реструктуризація боргів. Яресько підкреслила, що це "болюче питання" для кредиторів, але не для народу України.

"Консультації щойно почалися. Я була в Каліфорнії, в Нью-Йорку, в Лондоні, де зустрічалася з нашими найбільшими кредиторами в США і Великобританії. Це приблизно 15 найбільших кредиторів, які там перебувають. У ході цих перших консультацій ми пробували їм пояснювати, які у нас цілі", – розповіла Яресько.

"Перше – це заощадження або зменшення наших грошових потоків протягом 4 років з обслуговування боргів. Протягом наступних чотирьох років ми за рахунок зменшення витрат на обслуговування та погашення державного боргу заощадимо для бюджету $15,3 мільярда. ...Це має прямий вплив на платіжний баланс країни, на стабілізацію нашої валюти, на стабілізацію нашої банківської та фінансової системи", – зазначила міністр.

Реклама

"Друга мета – це досягти до 2020 року співвідношення боргів до ВВП не більше, ніж 71%. Це має прямий вплив на нашу здатність як країни, як економіки платити наші борги. І третя мета – це після програми, тобто з 2019 року, домогтися, щоб наші платежі з обслуговування боргів не перевищували більше 10% ВВП", – розповіла Яресько.

Вона зазначила, що поки Україна не пропонувала кредиторам умов з реструктуризації. "Таких розмов не було поки", – сказала міністр.

Яресько також нагадала, що Україна зобов'язана завершити переговори про реструктуризацію в травні.

"Нам не можна не встигнути це зробити. У нас просто немає інших можливостей", – зазначила міністр.

Яресько прокоментувала і ситуацію з $3 млрд російського боргу: "Ми спілкуємося з усіма кредиторами однаково. Зрештою, ми навіть не знаємо, хто є власником цих облігацій, так як вони можуть в будь-який день бути продані на ринку. Але ми знаємо, що вони тримаються за російський фонд і, передавши йому інформацію, ми запросили власників цих облігацій до участі. З усіма нашими кредиторами ми будемо вести розмову на паритетних засадах, тобто без будь-якої дискримінації або за географічною ознакою, то початковою ціною покупки облігацій, або будь-який інший ознакою. Я думаю, що всі кредитори все одно хочуть, щоб врешті-решт ми були в змозі платити наші борги".

Нагадаємо, $3 млрд траншу від РФ були отримані в грудні 2013 року. Цей транш повинен був стати першим в рамках кредиту в $15 млрд, виділення якого не відбулося через масові протести, що почалися в Україні.

Реклама

Як зазначив міністр фінансів РФ Антон Силуанов, РФ не готова до реструктуризації цього боргу, тому що "у неї в самої непроста ситуація".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти