Яценюк заявив, що МВФ допомагає фінансовому одужанню України

21 червня 2015, 20:07

У Міжнародного валютного фонду немає ніяких вимог до України

Однак надає фінансування лише під гарантії фінансового оздоровлення країни, заявляє прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Реклама

"Багато дискусій є про те, що таке Міжнародний валютний фонд і що від нас нібито чогось вимагає МВФ. Так ось: він від нас взагалі нічого не вимагає. Це ми просимо у МВФ допомоги. Але для того, щоб отримати фінансування, треба продемонструвати, що ми змінюємося... Ми довели за останній рік, що те, що ми обіцяємо, те, що світова громадськість визнає реформами, ми виконуємо", – заявив А. Яценюк у програмі "10 хвилин з прем'єр-міністром", що вийшла в ефір у неділю.

За його словами, в українського уряду було два варіанти дій: або брати нові кредити виключно для погашення старих, або оздоровлювати фінансову систему країни. "Нам потрібно вилікуватися. Ми будемо здорові, і в цьому нам допомагають ЄС, США, іноземні кредитори, і в тому числі МВФ. Ми не беремо кредити виключно для того, щоб накопичувати борги країни", – підкреслив А. Яценюк.

Він нагадав, що попередні уряди взяли у приватних кредиторів $40 млрд кредитів, при цьому в минулому році вдалося повернути їм $14 млрд, взявши в борг лише $9 млрд.

Як повідомлялося, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $17,5 млрд Мінфін з 13 березня розпочав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу.

Реклама

Згідно з програмою МВФ, угоди щодо зміни умов запозичень повинні забезпечити виконання Україною трьох цілей: 1-а – економія на зовнішніх платежах за боргами держави, гарантованих державою, і суб'єктів держсектора на суму приблизно $15,3 млрд за період реалізації програми МВФ; 2-а – забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг/ВВП на рівні не вище 71% ВВП; 3-я – підтримання загальних потреб у фінансуванні державного бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% ВВП (максимум 12% ВВП на рік) в 2019-2025 рр.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

Мінфін України неодноразово підкреслював, що для виконання зазначених цілей необхідно буде не тільки відстрочити погашення боргу, але і списати частину його номіналу і знизити відсотки. У той же час у разі держбанків і "Укрзалізниці" мова йде тільки про перенесення строків погашення боргу.

За даними Національного банку України (НБУ), оприлюдненими 20 березня 2015 р., валовий зовнішній борг України в 2014 році зменшився на $15,77 млрд, або на 11,1% – до $126,31 млрд. У той же час через девальвацію гривні та падіння економіки показник відношення валового зовнішнього боргу до ВВП за минулий рік погіршився з 75,4% ВВП до 96,5% ВВП. Обсяг короткострокового зовнішнього боргу на кінець 2014 року становив $55,1 млрд, знизившись у порівнянні з початком року на $3 млрд.

Основною валютою зовнішніх запозичень України за станом на 1 січня 2015 року залишається долар США – 78,2%, тоді як питома вага зобов'язань у СПЗ (SDR) перед МВФ зросла з 5,1% на початок року до 6% до кінця року. Частка зовнішньої заборгованості в гривнях та російських рублях залишилася незначною – відповідно 1,7% та 1,9% валового обсягу боргу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти