Яценюк хоче денонсувати угоду з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування

17 грудня 2014, 13:47

Олексій Біловол Олексій Біловол

За оцінками Яценюка, через те, що парламент відмовлявся скасовувати дану угоду, "Україна втрачала в рік близько 6 млрд. грн"

Кабмін має намір схвалити законопроект про денонсацію угоди з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування.

Реклама

Як передає кореспондент "Сегодня.ua", про це Яценюк заявив на засіданні Кабміну.

"Сьогодні урядом буде прийнято законопроект про денонсацію конвенції між урядом України та республікою Кіпр. На жаль, коли ця конвенція підписувалася в 2012 році, вона переслідувала мету захистити найбільш забезпечені верстви населення. Тому що саме в цій конвенції була передбачена нульова ставка з реалізації будь-якого майна. Майно реалізовувалося через офшорні компанії – податки не платилися ні в Україні, ні в республіці Кіпр", – сказав він.

За словами Яценюка уряд вносить відповідну пропозицію в парламент і "для того щоб ця угода була скасована уряд негайно починає переговори з Кіпром", за підписанні "нової угоди яка повинно відповідати стандартам ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку)".

"Мова йде про те, що оподаткування в Україні повинно відповідати тим ставкам і розмірам податків, які є в членах ЄС. І, в тому числі, нарешті, скасувати нульову ставку оподаткування за операціями купівлі-продажу будь-якого майна, акцій та інших активів", – резюмував Яценюк.

Реклама

За оцінками Яценюка, через те, що парламент відмовлявся скасовувати дану угоду, "Україна втрачала в рік близько 6 млрд. грн".

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати

Нагадаємо, в 2013 році Верховна Рада ратифікувала угоду з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням на дохід, підписану 8 листопада 2012 в Нікосії (Кіпр). Опозиційні на той момент фракції Ради виступили проти ратифікації, але депутати від фракцій Партії регіонів і Комуністичної партії підтримали ратифікацію документа.

Представники Кабміну, пояснювали, що в результаті введення угоди в дію підприємці обох країн отримають гарантії того, що доходи, отримані від підприємницької діяльності на території іншої країни, а також джерела в іншій державі у вигляді дивідендів, відсотків і роялті, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню. Також повідомлялося, що документ гарантує, що підприємці однієї країни будуть обкладатися податком в іншій країні на тих же умовах, що й підприємці цієї країни.

Критики угоди заявляли, що оскільки велика частина українського бізнесу користується можливістю платити податки на Кіпрі, зменшується дохідна частина бюджету України, простіше кажучи, "відтік капіталу".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти