Стягнення боргу з "Газпрому": суд Люксембургу встав на бік України

14 серпня 2019 15:59

"Газпром" має заплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів

Суд Люксембургу привів у виконання рішення арбітражу про стягнення 2,6 млрд з "Газпрому". Про це повідомляється в квартальному звіті "Газпрому".

Реклама

Люксембурзькі відділення великих світових банків є безпосередніми кредиторами "Газпрому" за рядом кредитів. Крім того, в князівстві зареєстрована компанія-емітент його єврооблігацій Gaz Capital SA.

"Слухання у справі відбулися в червні 2019 року 8 липня 2019 року люксембурзький суд відхилив клопотання ПАТ "Газпром". ПАТ "Газпром" опрацьовує подальші кроки щодо захисту своїх інтересів", – відзначили в російській компанії.

"У травні 2019 ПАТ "Газпром" стало відомо про винесення судом Люксембургу рішення про визнання і приведення у виконання арбітражного рішення у справі про транзит. 24 травня 2019 ПАТ "Газпром" подав клопотання про скасування цього рішення. Дата слухань та дата закінчення звітного кварталу не визначені", – також наголошується в звіті.

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" в лютому-2019 направив на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital повідомлення про арешт будь-якої заборгованості і активів "Газпрому" в Люксембурзі. 15 квітня "Газпром" звернувся до суду

Реклама

Про це повідомляється в квартальному звіті "Газпрому".

В тренді
Скасування "карантинних" субсидій і газовий шантаж Росії – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Люксембурзькі відділення великих світових банків є безпосередніми кредиторами "Газпрому" за рядом кредитів. Крім того, в князівстві зареєстрована компанія-емітент його єврооблігацій Gaz Capital SA.

Читайте також: Формування ціни на газ: "Нафтогаз" відреагував на рішення суду

Раніше повідомлялося, що "Газпром" веде роботу над новою програмою єврооблігацій з SPV у Великобританії. Високий суд Англії та Уельсу в березні призупинив провадження у справі про визнання і приведення у виконання на території Англії та Уельсу рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 р. щодо розгляду між "Газпромом" і "Нафтогазом" в рамках контракту на транзит газу до закінчення виробництва в апеляційній інстанції.

Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів за недопостачання обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу на 2,018 млрд доларів за результатами двох арбітражних суперечок на поставку і транзит "Газпром" повинен доплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. В "Нафтогазі" стягують активи "Газпрому" через процес примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в декількох юрисдикціях – Нідерландах, Великобританії, Швейцарії, США та Люксембурзі.

Реклама

Контракт на транзит російського газу через територію України був укладений у 2009 році і закінчується в кінці 2019-го. Українська сторона неодноразово заявляла, що не може прийняти вимогу Росії про продовження існуючого договору і відпрацьовує сценарії на випадок припинення транзиту з 2020 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти