ВВП України в квітні скоротився на 5%: як позначився карантин на економіці

4 червня 2020, 21:05

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Найбільше від зниження цін і попиту постраждали сектори, орієнтовані на експорт

Українська економіка, як і економіка інших країн, постраждала від пандемії коронавірусу- скорочення обсягів ВВП в січні-квітні 2020 року становитиме 5%. Таким прогнозом поділилося Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Реклама

"У комплексі зі стримуючими факторами попередніх періодів скорочення обсягів ВВП в січні-квітні 2020 року оцінено Мінекономіки на рівні 5%, що повністю відповідає прогнозу (у першому кварталі 2020 року, за оперативною оцінкою Держстату, падіння ВВП склало 1,5%)", – сказано в огляді на сайті міністерства.

Промисловий спад за чотири місяці цього року досяг 7,9%. Найбільше від зниження цін і попиту постраждали сектори, орієнтовані на експорт, і сектори інвестиційного сегмента:

  • в машинобудуванні спад склав – мінус 19,7%;
  • в металургії – мінус 15,4%;
  • в текстильній промисловості – мінус 13,6%;
  • хімічної промисловості – мінус 13%.

У квітні 2020 року обсяги виробництва в машинобудуванні (у всіх підвидах) продовжили стрімке скорочення – на 35,6% через зниження інвестактивності і тиску з боку імпорту, нестабільних внутрішніх замовлень.

У січні-квітні 2020 року сталося падіння обсягів внутрішньої торгівлі на 1,8% (у порівнянні з ростом на 1,2% в січні-березні 2020 року).

Реклама

"Таку динаміку зумовило поглиблення падіння оптового товарообігу через низький попит на тлі зниження економічної активності майже в усіх сферах економіки, уповільнення роздрібного сегмента ринку", – пояснюють експерти міністерства.

Обсяги сільського господарства просіли на 1,4% за чотири місяці.

"З огляду на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, з січня по травень валова продукція с/г формується виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва", – пояснюють в огляді.

При цьому незначне поліпшення ситуації в сільському господарстві зафіксоване за рахунок адаптації галузі до нових умов – відновилося нарощування обсягів вирощування тварин і птиці.

В тренді
Стартував прийом заявок на карантинні 8000 гривень: як оформити та хто отримає гроші

Питомо, галузь страждає від високих фінансових витрат на вирощування поголів'я великої рогатої худоби і зростання конкуренції на внутрішньому ринку з імпортною молочною продукцією. Додатковий негативний фактор – зниження зовнішнього попиту через карантин у країнах – торговельних партнерах України.

Реклама

Зниження показників в будівництві в січні – квітні 2020 року досягла 8,7% у порівнянні з 5,5% в січні-березні 2020 року і більш ніж на третину в (31,8%) у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

"Введення карантину, зупинка роботи громадського транспорту негативно вплинули на зведення інженерних споруд і житлового будівництва", – пояснили в Мінекономіки.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що український бізнес, який поступово відновлює роботу після пом'якшення карантину, поліпшив ділові очікування.

До речі, не всі українські підприємства в квітні простоювали в карантині. Так, морські порти, які завершили минулий рік з рекордними показниками, в січні-березні 2020 року перевалили понад 41 млн тонн вантажів, що на 11,2% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. А за чотири місяці 2020 року портові оператори переробили 55 млн тонн вантажів, що на 6,1 млн тонн або на 12,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

До того ж програма Міжнародного валютного фонду, перший транш від якого надійде, як очікується, в червні, розблокує для України інші джерела фінансування, які "розігріють" економіку.

Реклама

А про те, що робиться для підтримки бізнесу в Україні та в інших країнах, дивіться в сюжеті "Сьогодні":

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти