Введення 100% продажу валютної виручки експортерами стабілізує курс гривні – Гонтарєва

22 серпня 2014, 12:05

Це цілком логічний і очікуваний крок, враховуючи вкрай складну суспільно-політичну ситуацію в країні, вважає глава НБУ

Сьогодніситуаціянавалютномуринку залишаєтьсянапруженою,це обумовленовпливом якоб'єктивних,такісуб'єктивнихфакторів.Військовідіїнасході нашоїкраїни єголовнимоб'єктивнимчинником,якийбезпосередньопов'язаний зсуб'єктивними-штучнимнагнітаннямпанікисереднаселення та бізнесу,бажанням окремихгравціввалютногоринкуотриматишвидкий прибуток.Про це заявили в НБУ.

Реклама

"Враховуючи це, ПравлінняНаціональногобанкуУкраїни20 серпня 2014-гоприйняв постанову515 "Про врегулюванняситуаціїнавалютному ринкуУкраїни" (далі-Постанова515).

Постановою515введенаобов'язковий продаж надходженьвіноземнійвалютінаміжбанківськомувалютному ринкуУкраїни.Також встановлено,що розрахункиза операціями з експортута імпортутоварів здійснюютьсявтермін,що не перевищує 90календарнихднів",- йдетьсявповідомленні.

На думкуголовиНаціональногобанкуУкраїниВалеріїГонтарєвої, застосуваннятакихтимчасовихзаходів з бокурегуляторабудесприятистабілізаціїситуаціїнавалютному ринку."Мипродовжили терміндії нормипро обов'язковий продажекспортераминадходженьв іноземнійвалютінатримісяці,збільшившиобсягїї продажудо 100%.Цецілком логічний іочікуванийкрок,враховуючи вкрайскладнусуспільно-політичнуситуаціювкраїні",-зазначилаВалеріяГонтарєва.

Крімтого,Постанова515міститьнорму,відповідно до якої НаціональнийбанкУкраїниздійснюватиме постійнийщоденниймоніторингроботиуповноваженогобанку з метоюперевіркисумлінногохарактеруплатежівза операціямиклієнтів.З цієюметоюНБУмаєправовимагативід банківпризупиненняпроведенняоперацій, що маютьпідвищенийризик їхвикористаннявпротиправнихцілях,таотримуватидокументи,що підтверджуютьсумліннухарактерздійсненнятакихоперацій.

Коментуючитаке рішення,головаНаціональногобанкуУкраїнизазначила:"Звертаюувагу всіхкерівниківбанківна те,щопокупкавалютипідфіктивніекспортно-імпортніконтракти, "сміттєві" ЦП,атакожудавані угоди, сенсомякихє спотворенняреальногозмістутранзакцій,приховування100%продажу валютноївиручкита іншіоперації,якіпридумуютьсявобхідвведенихрегуляторомадміністративнихобмежень,-це порушеннявалютногозаконодавства,наслідкомякогобудештрафу розміріугоди".

Яквідомо,згідно з постановою515відтепердіє вимогаобов'язкового продажунадходженьвіноземнійвалютінаміжбанківськомувалютному ринку,втому числі безпосередньоНаціональному банкуУкраїни,врозмірі100%.

Визначені постановою515нормидіятимуть з21 серпня 2014-годо 21 листопада2014 року.

В тренді
Валюта виросла в ціні: офіційний курс долара і євро

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти