Світовий банк чекає на зростання економіки України

6 червня 2017 9:43

Прогноз Банку виявився більш оптимістичним, ніж Кабміну

Світовий банк (СБ) поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України в 2018 році з 3% до 3,5%, а в 2019 році – з 3% до 4% в порівнянні зі своїми оцінками, даними в січні цього року.

Реклама

"В Україні зусилля уряду щодо стабілізації, підтримуваною міжнародними фінансовими інститутами, і дуже хороший урожай привели до виразного зростання в 2016 році в 2,3% після сукупного падіння на 15,8% в 2014-15 роках внаслідок геополітичної напруженості з Росією", – відзначається в звіті СБ "Глобальні економічні перспективи"Крихке відновлення".

Банк вказує, що поліпшив оцінку зростання української економіки в 2016 році з 1% до 2,3%, зберігши прогноз на поточний рік на рівні 2%.

СБ в звіті вказав, що в цілому валюти країн – сировинних експортерів, до яких він відніс і Україну, зміцнилися, а інфляція відступила. Ціни на сировинні товари стабілізувалися, а довіра зросла, що дозволило пом'якшити монетарну політику, пояснює банк, вказуючи в якості прикладу і Україну.

Не пропусти!
Угорщина – Франція: онлайн-трансляція матчу Євро-2020
Угорщина - Франція на Євро-2020

Серед факторів, що стримують зростання в Україні, Казахстані, Бразилії та Росії СБ називає сильне погіршання балансу домашніх господарств. Банк також вказав на транспортну блокаду неконтрольованих територій на Донбасі, яка вже призвела до слабких даних промислового виробництва.

Реклама

Як повідомлялося, зростання ВВП України в першому кварталі 2017 року у відношенні до аналогічного періоду 2016 року сповільнилося до 2,4% в порівнянні з 4,8% в четвертому кварталі 2016 року, що збігається з оцінками СБ.

Уряд побудував держбюджет-2017 на прогнозі зростання ВВП 3% при інфляції 8,1%, тоді як Нацбанк України очікував збільшення ВВП на 2,8% при інфляції 9,1%. Через транспортні блокади НКТ Нацбанк потім знизив свій прогноз зростання економіки до 1,9%, а уряд до 1,8%, погіршивши ще й прогноз інфляції до 11,2%.

Всі подробиці в спецтемі Зустріч Зеленського і Байдена в Білому Домі: що відомо

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти