Світовий банк виставив Україні умови для отримання нової позики

2 березня 2015, 08:32

Сергій Гусєв

Банк виділить $500 млн, якщо Кабмін продемонструє результати стратегічних та інституційних реформ

Україна зараз очікує фінансової допомоги не тільки від МВФ, але і від Світового банку, який, як і фонд, пред'явив вимоги до уряду. Ці умови оформлені у вигляді Матриці стратегічних та інституційних реформ.

Реклама

Так, для отримання другого траншу позики на політику розвитку, розміром $500 млн (перший – $750 млн був отриманий в травні минулого року), серед іншого, слід навести порядок в системі державних інвестиційних проектів. Тому Кабмін 27 лютого подав у Верховну раду законопроект №2258 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо інвестиційних проектів)".

У пояснювальній записці до цього документа говориться, що провокує необхідні, щоб забезпечити створення системи управління держінвестиціями, яка дозволить підвищити обґрунтованість і прозорість прийняття рішень при фінансуванні проектів, стабільність фінансування, ефективність використання держкоштів. Крім того, прийняття закону дозволить гармонізувати систему управління держінвестиціями з бюджетним процесом.

Для цього, наприклад, передбачається:

  • завчасне визначення загального обсягу державних капітальних вкладень та пріоритетних напрямів в Основних напрямах бюджетної політики на наступний бюджетний період;
  • прозорий і колегіальний розподіл коштів на завершення розпочатих проектів і початок нових проектів Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів);
  • доведення до головних розпорядників бюджетних коштів обсягів державних капітальних вкладень на плановий і на два наступні бюджетні періоди;
  • включення списку Держінвестпроекту у вигляді окремого додатка до пояснювальної записки до проекту бюджету та ін.

Планується, що зазначені зміни будуть реалізовані, починаючи з підготовки бюджету-2016.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс
Реклама

За даними Світового банку, він зараз реалізує в Україні програму бюджетної підтримки та інвестиційних проектів на загальну суму $4,5 млрд. Вона спрямована на прискорення структурних реформ, поліпшення надання базових державних послуг у таких сферах, як водопостачання, каналізація, розвиток енергетики, будівництво доріг, а також на захист найбідніших верств населення та підтримку розвитку приватного сектора.

Україна стала членом Світового банку в 1992 р., з того часу загальна сума її фінансування склала близько 9 млрд доларів в рамках 45 проектів і програм.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти