Світовий банк зробив невтішний прогноз – Росія ще не скоро зможе оговтатися

1 квітня 2015, 13:51

Для відшкодування збитків, завданих цими санкціями, потрібно набагато більш тривалий період часу, ніж термін дії санкцій, зазначають у СБ

Негативні наслідки санкцій проти Росії для економіки країни можуть тривати значно довше, ніж самі санкції, попереджає Світовий банк (СБ).

Реклама

У черговій доповіді про економіку РФ, опублікованій в середу, СБ узагальнив і проаналізував міжнародний досвід застосування країнових санкцій.

Зокрема, експерти СБ описують ситуацію в економіці ПАР, яка перебувала під санкціями з 1960-х років (у середині 1980-х вони були посилені) до 1994 року.

"Як тільки країна-адресат виявлялася ізольованою від великих економічних і фінансових ринків, іноземні і навіть вітчизняні інвестори втрачали інтерес до інвестицій в цю країну, погіршуючи перспективи економічного розвитку в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Це особливо помітно на прикладі Південної Африки, яка була відрізана від зовнішньоторговельних операцій в період дії санкцій. Ізоляція від зовнішньоекономічної діяльності (торговельних і банківських операцій), яка відіграє ключову роль в економічному розвитку країн, завдавала величезної шкоди країнам-адресатам навіть у тому випадку, якщо санкціонер теж ніс певні збитки внаслідок втрачених можливостей торгівлі з об'єктом санкцій", – йдеться в доповіді.

"Головний висновок з міжнародного досвіду полягає в тому, що економічні санкції, які зараз діють відносно Росії, можуть спричинити за собою серйозні наслідки в середньостроковій і довгостроковій перспективі", – пишуть експерти СБ.

Реклама

"Проведений огляд показав, що економічні санкції можуть значно погіршити стан економіки країни-адресата. Для відшкодування збитків, завданих цими санкціями економіці країн-адресатів, був потрібний набагато більш тривалий період часу, ніж термін дії санкцій", – попереджає СБ.

Поки західні санкції та російські відповідні заходи зробили серйозний вплив на економіку за трьома каналами, констатує СБ. По-перше, це девальвація рубля і стрибок інфляції, по-друге – обмеження доступу до світових ринків капіталу, по-третє – зниження споживчої та інвестиційної активності.

При цьому ослаблення рубля не призвело до збільшення ненафтового експорту, відзначає СБ.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

"Незважаючи на певний імпульс, обумовлений заміщуваним виробництвом в обробних галузях, його потенціал, скоріш за все, невеликий з урахуванням обмежених резервних потужностей та структурних обмежень", – йдеться в доповіді.

У короткостроковій перспективі позитивний ефект від імпортозаміщення може все частіше використовуватися для просування протекціоністських заходів, побоюється СБ.

Реклама

"Ще до виникнення поточного геополітичного напруження уряд виявляв зацікавленість у підтримці окремих підприємств і секторів, які можуть виграти в разі заміщення імпорту. Прикладом може служити введення заборони на ввезення продуктів зі свинини на початку 2014 року. Існує небезпека того, що уряд продовжить застосування протекціоністських заходів. Це може затримати проведення структурних реформ, завдяки яким російська економіка могла б підвищити свою конкурентоспроможність на світовому ринку", – сказано в доповіді.

Раніше глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз не відмовиться від санкцій як інструменту тиску на Росію, щоб врегулювати ситуацію в Україні.

Нагадаємо, 13 березня Рада ЄС ухвалила рішення продовжити на півроку дію санкцій щодо 150 осіб та 37 організацій у зв'язку з їх діями, спрямованими на підрив територіальної цілісності України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти