Тимчасовий перепочинок: економіст розповів, кому допоможе новий закон про банкрутство

26 жовтня 2019, 09:52

Олександра Романюк Олександра Романюк

Процес банкрутства може стати просто рятівним перепочинком для боржників

21 жовтня набув чинності новий Кодекс про процедуру банкрутства, який був прийнятий ще минулої осені. В цьому кодексі вперше виписана процедура банкрутства для фізичних осіб (раніше банкрутами могли стати тільки юрособи).

Реклама

На думку експертів, статус банкрута може стати виходом зі складної ситуації для тих, хто дійсно не має ні доходів, ні майна, щоб розрахуватися з боргами.

"Звичайно, якщо люди взагалі не мають майна, але у них є величезні борги, для них банкрутство може стати виходом. Але не для всіх боржників це кращий варіант. У когось квартира більшої площі, ніж зазначено в Кодексі, хтось не захоче реалізовувати своє майно", – перераховує Дмитро Касьяненко.

Однак не статус, а сама процедура банкрутства може принести користь й іншим боржникам. Наприклад, тим, хто не може домовитися з кредитором про прийнятну схему реструктуризації боргів. Або тим, у кого суми штрафів та пені перевищують розмір самого боргу. Адже в Кодексі зазначено, що в якості претензій кредиторів нараховані штрафні санкції не приймаються.

Нарешті, процес банкрутства може стати просто рятівним перепочинком для боржників. Оскільки відразу після початку процедури банкрутства вводиться мораторій на задоволення всіх вимог кредиторів на 4 місяці (120 днів).

"Раніше людина, яка не могла сплатити за боргами – наприклад, втратила роботу, проблеми з сім'єю – потрапляла в прес у вигляді штрафів, пені тощо, і цей прес ще більше її заплутував у павутині боргів, так що людина не могла з неї вибратися. А процедура банкрутства дає тимчасовий перепочинок, під час якої припиняється нарахування пені та штрафів. Вся заборгованість заморожується на дату оголошення банкрутства. За цей час людина може влаштуватися на роботу, підписати з кредиторами мирову угоду, іншими способами вирішити проблему. Тобто банкрутство – це такий інструмент, який не вирішує проблему, а дає можливість відстрочки, перепочинку. Якщо ж людина не домовляється з кредиторами і не вирішує за цей час свої проблеми, тоді вже ліквідатор описує і реалізує майно боржника і за рахунок цього погашає борги фізичної особи. І в цьому випадку законодавчий механізм банкрутства дозволяє підвести риску під боргами. Тому що зараз є люди, які приречені буквально останнє віддавати", – пояснює Олексій Кущ.

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі: "Новий закон: кому вигідно стати банкрутом".

Реклама

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, що арештоване майно боржників тепер будуть продавати на відкритих інтернет-майданчиках.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти