ВР підтримала клопотання ОП про закриття справи щодо конституційності закону про систему гарантування вкладів

22 вересня 2020, 09:30

Актуально

Представник Офісу президента в КСУ подав клопотання про закриття провадження у цій справі

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному суді України (КСУ) Ольга Совгиря підтримала клопотання Офісу президента про закриття справи щодо конституційності Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Про це вона заявила 15 вересня під час засідання КСУ з розгляду цієї справи за поданням Верховного Суду України (ВСУ).

На засіданні представник Офісу президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що Закон "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" відповідає Конституції України та подав клопотання про закриття провадження у цій справі, яке було відкрите за "поданням неналежного суб’єкта права" – ВСУ, ліквідованим у 2016 році.

"Позиція Офісу президента полягає у тому, що закон, який оскаржується…, є таким, що повністю відповідає Конституції України, а аргументи, наведені в конституційному поданні, є… штучно притягнутими до норм Конституції…" – наголосив представник президента у Конституційному суді.

/ Фото: Pixabay

"В цій справі дійсно є підстави для закриття провадження, тому що стаття 61 закону про КС говорить: якщо саме під час розгляду справи будуть виявлені відомості про те, що розглядається подання, подане неналежним суб’єктом, це може бути підставою для закриття провадження в справі. Тому я клопотання підтримую", – сказала Ольга Совгиря.

Зі свого боку голова Національного банку України Кирило Шевченко під час розгляду конституційного подання зазначив, що визнання закону про систему гарантування неконституційним не має жодних підстав. Таке рішення, за його словами, зруйнує систему гарантування вкладів, підірве довіру до банківської системи і врешті зашкодить інтересам держави та громадян.

"Фонд гарантування вкладів створювався для підвищення довіри до банківської системи. З цим завданням він успішно впорався. Норми закону захистили майже 2 млн вкладників. Упродовж 2014–2020 років їм було виплачено понад 90 млрд грн гарантованого державою відшкодування", – наголосив Кирило Шевченко під час засідання КСУ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти