Чи можливе в Україні "економічне диво": експерти поділилися прогнозами

1 серпня 2019 12:52

Щодо питання швидких реформ економісти дотримуються різних думок

Експерти по-різному оцінюють плани партії "Слуга народу", що пройшла до Верховної Ради, й обіцяє найближчим часом "перезапустити" економіку.

Реклама

Так, в коментарі сайту "Сьогодні" економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук зазначив, що таке "перезавантаження" – це не швидкий процес, а тому чекати, що Україна перетвориться на держави рівня Сінгапуру, не доводиться.

"Ні в яке" економічне диво "я не вірю. Чудес в економіці не буває. Ми порівнюємо Сінгапур зараз і 50 років тому і говоримо:" Це економічне диво! "Ні, це не диво, це 50 років наполегливих змін системи. І тільки коли було накопичено достатню кількість таких змін, стався якісний стрибок. Ми повинні накопичити якісні зміни за рахунок реформ, і ось коли якість цих змін стане такою, що збільшить інтерес до України з боку інвесторів, якість робочої сили тощо – тоді це дасть позитивний результат. Але не одразу. Не за рік і не за 5. Можливо, років за 10-15. Навіть для того, щоб сюди увійшов якийсь великий інвестор і створив виробництво, потрібно 3-4 роки... Ще потрібно враховувати, що ми увійшли в період старіння населення і через це – додаткове навантаження на економіку. Через це, в тому числі, такого дива, як було в Сінгапурі, ми вже не зможемо повторити. Зараз інші умови", – пояснив Кушнірук.

Читайте також: "Україна – це чергове економічне диво", – посол Італії

А ось президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак вважає, що питання швидких змін – це питання виживання України.

"Я скажу так: у нас немає іншого виходу, крім як демонструвати економічне диво, якщо ми не хочемо, щоб Україна перестала існувати як держава. Різкі зміни можливі, і Україні вони дійсно необхідні. А те, що вони можливі, продемонстрували багато країн, зокрема східних. Ці країни теж перебували на досить низькому рівні розвитку, але за рахунок внутрішніх реформ починали демонструвати економічні успіхи, показували двозначні цифри зростання ВВП. Я вважаю, що для України теж 5-10% – цілком реальні цифри. Тільки для цього потрібно провести реформи. Податкову, пенсійну. Провести дерегуляцію, приватизацію, земельну реформу. І насамперед – змінити систему правосуддя і правоохоронну систему", – говорить Тарас Козак

Детальніше про те, що збираються "перезавантажити" в українській економіці, читайте на сайті "Сьогодні" - На пенсію за бажанням, пенсіонерам скорочений робочий день – плани реформ команди Зеленського

Реклама

Нагадаємо, також сайт "Сьогодні" розбирався, чи може Україна скористатися рецептом "економічного дива" і повторити досвід Сінгапуру.


Новини "Сьогодні" розповідали, коли українці відчують зростання економіки на своєму гаманці:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти