Відновлення світової економіки "застрягло" – Financial Times

13 квітня 2015, 12:25

Прогнози фахівців невтішні

Світова економіка застрягла на етапі, коли відновлення йде з перебоями і може в будь-який момент випробувати черговий збій, свідчать дані спільного дослідження газети Financial Times та інституту Брукінгса (США).

Реклама

Індекс TIGER (Tracking Indices for the Global Economic Recovery), що розраховується спільно FT та інститутом Брукінгса, показав, що стримане поліпшення прогнозів зростання в розвинених країнах зводиться нанівець слабкістю ринків, що розвиваються, вважає професор Есвар Прасад з інституту Брукінгса.

При розрахунку індексу TIGER враховуються економічна активність в безлічі країн світу, операції у світовому фінансовому секторі, індикатори довіри споживачів і підприємців. Всі ці показники обробляються за складною статистичною програмою, яка враховує не тільки абсолютні величини, але і динаміку їх змін.

"Якщо виключити три країни зі стійкими темпами зростання – США, Великобританію та Індію, мало де короткострокові перспективи виглядають надихаючими", – сказав Прасад.

У 2014 році світова економіка додала 3,4%, за даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), що приблизно відповідає довгостроковим темпами зростання. Однак багато чиновників очікували більш швидких темпів відновлення, і результат їх розчарував.

Реклама

Минулого тижня глава МВФ Крістін Лагард описала поточну економічну активність у світі як "недостатньо добру".

Черговий індекс TIGER показує, що економічне одужання світової економіки, як і раніше, під великим питанням. Споживчі витрати в розвинених країнах стримано поліпшуються на тлі різкого зниження цін на нафту, що підвищує індекс TIGER для розвинених держав. Однак у Європі та Японії темпи зростання ще далекі від норми.

В тренді
Цифра дня. Пенсії колишніх суддів удвадцятеро більші, аніж у пересічного українця

У США в I кварталі 2015-го проявилися ознаки чергового етапу слабкості, включаючи уповільнення зростання зайнятості.

За словами Прасада, "безперервне зміцнення долара і тягар підтримки світової економіки чинять тиск на економіку США".

У провідних розвиваючих країнах картина неоднорідна. Економічні прогнози для Китаю стають все стриманіше на тлі спроб уряду провести ребалансування економіки і структурні реформи. Разом з тим Індія, яка користується перевагами дешевих енергоносіїв, може продемонструвати більш високий зріст, ніж в останні роки.

Реклама

"Індія залишається приємним винятком серед emerging markets, хоча темпи реформ і стійкість зростання все ще викликають суттєве занепокоєння", – сказав Прасад.

Для Росії, Бразилії та Туреччини – наступного ешелону країн, що розвиваються – низькі ціни на нафту та інші види сировини є негативним фактором, які виявили структурну слабкість економіки.

У найближчі місяці Федрезерв США, ймовірно, підвищить процентні ставки вперше за дев'ять років, що може призвести до дестабілізації нестійкого відновлення і втечі капіталу з цілого ряду країн, що розвиваються, наголошується в дослідженні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти