Внесли в обхід попереджень РНБО і без жодних обговорень: екологічний комітет схвалив проєкт закону про викиди

12 травня 2021 14:33

Ірина Ненько Ірина Ненько

Всупереч регламенту на засідання із цього питання не запросили ані журналістів, ані представників бізнесу, ані екологів

/ Фото: Pixabay

Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування схвалив проєкт закону №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль над забрудненнями, що виникають в результаті промислової діяльності" і рекомендував його до прийняття у сесійній залі. Причому це рішення з'явилося в мережі раніше ніж комітет почав своє засідання із цього питання. А на саме засідання, всупереч регламенту, не запросили ані журналістів, ані представників бізнесу, ані екологів.

Реклама

Нагадаємо, раніше Рада національної безпеки і оборони (РНБО) заявила, що законопроєкт №4167 загрожує економічній безпеці України, і рекомендувала ВРУ не приймати його без доопрацювання, до якого необхідно залучити співробітників Апарату РНБО. Серед найсерйозніших загроз, які несе проєкт – занадто короткі строки переходу на європейські нормативи викидів (4 роки проти 20 років у Польщі, наприклад), а також відсутність порядку видачі інтегрованих дозволів, що може стати підґрунтям для корупційних діянь.

Раніше Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) також закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт №4167, оскільки на його реалізацію піде не менше 10 млрд дол., яких у промисловості немає, а механізми державної підтримки в проєкті відсутні.

Не пропусти!
Україна – Австрія: онлайн вирішального матчу на Євро-2020
Україна і Австрія зустрічаються на Євро-2020

Своєю чергою заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський заявив, що Україна не повинна брати на себе нереальних зобов'язань щодо строків проведення екомодернізаціі. Замість цього влада має надати підтримку промисловості, як це роблять країни ЄС, і разом із бізнесом знайти джерела фінансування екомодернізаціі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти