Влада повинна не збільшувати податки, а шукати баланс між інтересами держави та бізнесу, – Яценюк

18 травня 2021 13:42

Ірина Ненько Ірина Ненько

Підвищення податків підштовхне бізнес у тінь або призведе до закриття, вважає експрем'єр

/ Фото: nfront.org.ua

Якщо влада підвищить податки, бізнес піде в тінь або закриється. Влада має знайти баланс між державними інтересами та інтересами бізнесу, який сплачує податки. Про це заявив експрем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Реклама

"Я чув про ініціативи сьогоднішньої влади підвищити податки. Я вважаю, ці ініціативи дурні, непродумані і шкідливі для української економіки. Якщо ви вважаєте, що є десь якісь сектори, де потребують зміни податкового законодавства, покличте, будь ласка, компанії, які заробляють гроші, платять в бюджет, і ви саме із цього бюджету все фінансуєте, сядьте з ними, проведіть діалог, і в рамках діалогу визначтеся про справедливу податкову систему", – сказав Яценюк в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він нагадав, що коли став прем’єром у 2014 році і змушений був підвищити податки через відсутність коштів у держбюджеті, це не призвело до збільшення надходжень до казни.

"Частина бізнесу пішла в тінь зразу. Частина бізнесу знайшла шляхи, як не платити. А частина бізнесу просто закрилася. Тобто держава повинна навчитися знаходити баланс між інтересами держави і інтересами бізнесу. Тому що бізнес і є тим платником податків, бізнес – це є та корова, яку треба доїти. Але вона потребує, щоб її годували. Бо вона якщо негодована, то вона здихає", - пояснив Яценюк.

За його словами, після зменшення податкового навантаження на бізнес, ситуація змінилася – підприємці почали виходити з тіні, а надходження до бюджету – зростати.

Не пропусти!
Фінляндія – Росія: онлайн головного матчу дня
Реклама

"Ми скоротили кількість податків удвічі… Ключовий податок, який був так званий, я його назву податок на заробітну платню, це єдиний соціальний внесок, – я його скоротив у два рази. Найвища ставка була 41%, люди платили зі своєї заробітної платні, – ми його зменшили до 22. Це призвело до детінізації. Це призвело до стимулів, до того, що бізнес став більше платити зарплати, люди стали більше тратити", - розповів Яценюк.

Раніше лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко заявила, що ініціатива влади підвищити податки знищить вітчизняне підприємництво та наголосила, що неприпустимо підвищувати податки в кризу, зазначивши, що інші країни намагаються максимально підтримати бізнес.

Водночас народний депутат України Олексій Гончаренко заявив, що владі для поповнення держбюджету слід не збільшувати податки і вбивати бізнес, а знайти інші джерела, наприклад, позбутися тіньових схем на ринку палива.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти