Вино, горілка і коньяк в Україні можуть різко подорожчати

19 серпня 2016, 10:49

Мінфін підтримав ідею підвищити мінімальні ціни на алкоголь

Міністерство фінансів України слідом за Мінекономрозвитку пропонує підвищити мінімальні ціни на алкоголь до середнього рівня, який сьогодні склався на ринку легальних виробників, підприємствах оптової і роздрібної торгівлі.

Реклама

"Чинний рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль "запобіжника" проти продажу контрафакту, що негативно впливає на здоров'я населення", – називає одну з причин необхідності підвищення цін Мінфін.

Відомство вважає, що такий крок приведе до істотного скорочення рентабельності "тіньових" виробників алкогольної продукції, і українські громадяни купуватимуть якісніший алкоголь.

Згідно з проектом постанови, розміщеним на сайті відомства, як в і проекті МЕРТ, мінімальні роздрібні і оптово-відпускні ціни на горілку пропонується підвищити на 24% – до 340,57 і 218,32 грн відповідно за літр 100% спирту.

На відміну від МЕРТ, що зберігає в своїх пропозиціях диференціацію мінімальних цін на коньяк залежно від числа "зірочок", Мінфін пропонує ввести єдині мінімальні ціни. У його проекті передбачено збільшення мінімальної оптово-відпускної ціни коньяку до 313,78 грн за літр 100% спирту, роздрібної – до 489,5 грн за літр, тоді як зараз мінімальні роздрібні ціни коливаються від 420 грн до 450 грн до 599,5 грн .

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Мінімальні ціни на вино пропонується підвищити на 22% – до 33 грн за пляшку 0,7 л у роздрібній торгівлі, на вермути в пляшці 1 літр – на 44%, до 39 грн, на шампанське за пляшку 0,7 л – на 55,7 %, до 69,9 грн.

Як повідомлялося, профільна асоціація "Укргорілка" зверталася до уряду з проханням підвищити мінімальні ціни на алкоголь, оскільки їх рівень не відображає зростанню ставок акцизного податку, цін на енергоносії, спирт, заробітної плати, інфляційних процесів та інших складових алкогольної продукції.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти