Верховний суд України ще не вирішив, чи приймати до провадження позов "Газпрому"

4 вересня 2017, 17:54

Російський газовий монополіст намагається оскаржити мільярдний штраф АМКУ

Верховний суд України ще не визначився, чи приймати до провадження позов російського "Газпрому" щодо штрафних санкцій з боку Антимонопольного комітету України АМКУ. Про це на брифінгу заявив суддя Господарської палати Верховного суду України Анатолій Ємець.

Реклама

"Автоматизована система розподілу справ визначила, що заява "Газпрому" знаходиться в провадженні судді Інни Бердник. "Газпром", не погодившись з рішенням судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій (щодо штрафних санкцій з боку АМКУ. – Ред.), звернувся до Верховного суду", – розповів Ємець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За його словами, суддя-доповідач прийняла рішення про усунення недоліків позовної заяви – мала місце неправильно завірена копія, – до 22 серпня.

"Але, оскільки ми після відпустки сьогодні перший день вийшли на роботу, то ще у судді-доповідача є 2 тижні на прийняття рішення, відкривати дебати чи ні. Остаточне рішення прийме Господарська палата ВСУ (Верховного суду України. – Ред.). Ми очікуємо, що суддя-доповідач визначиться в цю п'ятницю (8 вересня. – Ред.)", – пояснив суддя.


Реклама

У лютому 2016 року АМКУ прийняв рішення накласти на російський "Газпром" штраф в 85,9 млрд гривень, або близько 3,2 млрд доларів, за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. "Газпром" пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили скарги без розгляду.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу в сумі 85,96 млрд грн. У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з "Газпрому" в сумі 172 млрд грн.

21 квітня Антимонопольний комітет доручив Державній виконавчій службі стягнути 172 млрд гривень штрафу і пені з "Газпрому".

В рамках примусового стягнення боргу по цьому рішенню суду Державна виконавча служба вдалася до арешту 40,2% акцій ПрАТ "Газтранзит" (Київ), що належать "Газпрому". Були заарештовані 79,877 млн гривень дивідендів, що підлягають сплаті "Газпрому" від участі в ПрАТ "Газтранзит", а також корпоративні права та майно ТОВ "Газпром збут Україна".

Пізніше "Газпром" домігся скасування списання "Газпрому" 79,9 млн гривень дивідендів від "Газтранзиту", що підлягають сплаті. Судові тяжби з приводу примусового стягнення боргу тривають.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти