В USAID пообіцяли допомогти Україні вести RAB-тарифи

5 березня 2019, 11:35

Введення RAB-регулювання дозволить зменшити кількість втрат електроенергії в мережах і зупинок в роботі обладнання

Директор Місії USAID в Україні Сьюзан Фрітц впевнена, що стимулююче регулювання (RAB-тарифи) дозволять залучити інвестиції в електроенергетичний сектор. Про це вона заявила в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

Реклама

"Тільки дієва тарифна реформа може забезпечити стимули для довгострокових інвестицій в енергетичну інфраструктуру. Україна зараз перебуває в процесі переходу від методології "витрати плюс" до методології стимулюючого регулювання (RAB) в електроенергетичному секторі. USAID надає допомогу регулятору в тому, щоб в рамках RAB-тарифу забезпечити можливості для інвестицій в розвиток мереж таким чином, щоб підприємства могли фінансувати ці кроки, а регулятор мав можливість відстежувати цей процес", - сказала Сьюзан Фрітц.

Введення RAB-регулювання дозволить зменшити кількість втрат електроенергії в мережах і зупинок в роботі обладнання.

"Тарифна методологія RAB спрямована в основному на перехід до тарифів, що відображають вартість послуг і забезпечують стимули для інвестицій в модернізацію і розширення мережевої інфраструктури. Проект енергобезпеки надаватиме енергорегулятору допомогу в практичному впровадженні цієї методології. Завдяки більшому обсягу інвестицій в мережеву інфраструктуру буде підвищена надійність і покращена ефективність діяльності, як це вимірюється ключовими показниками. Наприклад, заміна і відновлення мереж має привести до зменшення технічних втрат і значного скорочення тривалості та частоти зупинок в роботі обладнання. У свою чергу, це підвищить рівень задоволеності споживачів якістю отримуваних послуг, тоді як нагляд з боку регулятора забезпечить прийнятну вартість цих послуг для споживачів", - сказала вона.

В тренді
Виплата пенсії по-новому: куди йти замість "Укрпошти" і кому принесуть додому

На думку представника USAID, найважливішою умовою енергетичних реформ є незалежність галузевого регулятора (НКРЕКУ).

Реклама

"Самостійність і незалежність регулятора – це абсолютно необхідний елемент. Інакше в його створенні немає сенсу. Для того щоб існували конкурентні ринки, потрібен незалежний і компетентний регулятор з належним обсягом повноважень. Також зазначу, що ефективне регулювання енергетичного сектора є частиною зобов'язань України в рамках Третього енергопакету ЄС", – підкреслила Сьюзан Фрітц.

United States Agency for International Development (USAID) – Агентство США з міжнародного розвитку – центральний орган державного управління Сполучених Штатів Америки в галузі надання допомоги за кордоном. Адміністратор USAID та його заступник призначаються Президентом за згодою Сенату та діють в координації з Державним Секретарем США.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти