В Україні чекають грошей МВФ в квітні-травні

Місія фонду в Україні завершена

Місія МВФ, яка з 4 березня вела переговори з представниками Кабміну і НБУ про умови надання Україні з боку Фонду великого кредиту ($15 млрд), вчора завершила роботу. Керівник місії Микола Георгієв заявив, що "місія досягла значного прогресу в обговоренні з українською владою економічної політики, яка дозволить вивести країну на шлях економічних реформ, одночасно забезпечивши захист бідних і вразливих верств населення. Наша співпраця була відмінною". Але про конкретні речі – обсяги позики, її умови, терміни надання та повернення – не було сказано ні слова.

Як роз'яснив нам президент Украналітцентра Олександр Охріменко, головний підсумок роботи місії: вона на найближчому засіданні ради директорів рекомендуватиме Фонду дати Україні кредит, і його дадуть. "Можна сподіватися, що перший транш, до $ 2 млрд, ми отримаємо в квітні, решта після виборів президента, – вважає Охріменко. – Умови надання позики заздалегідь активно не озвучували, оскільки вони будуть жорсткими для народу. Зокрема, це підвищення цін на "комуналку" і заморожування доходів бюджетників і пенсіонерів (як писала "Сегодня", для квартир зростання – приблизно на 25%, а для приватних будинків – 50-60%. -  авт.)".

Реклама

Політолог Вадим Карасьов вважає інакше: гроші від МВФ надійдуть тільки в травні, а за два місяці до виборів Кабмін підготує всі непопулярні закони, які Рада швидко прийме. Протриматися Україні може допомогти безоплатна допомога в $ 1 млрд, яку обіцяли нам США. На його думку, МВФ тягне час, не бажаючи давати в борг перехідному уряду.

 

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти