В Україні злітають ціни на огірки

13 серпня 2017, 07:22

Подорожчання припало якраз на період активної заготівлі цих овочів на зиму

Закінчення першої декади серпня в Україні ознаменувався злетом цін на огірки. Це сталося якраз у період активного засолювання цього продукту на зиму. За даними "Інфо-Шувар", ціни на тепличні огірки в опті на львівському ринку виросли за кілька днів відразу на 2 грн/кг (приблизно на 27%) і склали 9-10 грн/кг. Також з початку тижня виросли в ціні корнішони (маленькі огірочки, які найбільш цінуються при консервації). Якщо 7 серпня за кіло корнішонів в опті просили 6,5 грн, то тепер все 15 грн. Стабільними в ціні залишаються тільки салатні, так звані довгоплідні гладкі огірки – все літо ціни на них коливаються на рівні 5 грн/кг, пише UBR.

СхожакартинаспостерігаєтьсяінаіншихоптовихмайданчикахУкраїни.Так,наринкуНеочікуваний(Херсонськаобласть)вартістьогірківколиваєтьсявдіапазоні7-10грн/кг,вКиєвінаоптовомуринку"Столичний"зазвичайніогіркипросять5-12грн\кг,азазасолювальніпо15-20грн/кг.

За данимианалітиків"АПК-Інформ:овочііфрукти",заперший тиждень серпняцінинацюпродукціюзросливсередньомуна38%.
Реклама

Засловамигалузевихекспертів,підвищуватицінинаогіркиукраїнськимгосподарствамвдається,перш за все,зарахунокдоситьобмеженої пропозиції.Вибіркигрунтовогоогірканевеликічерез спеку.У тойжечас,поставкитепличноїпродукціїтакожневеликі,адже першийурожайвжепроданий,адореалізаціїогіркадругогооборотупокиприступилипоодинокікомбінати.Однакстабілізаціяцінвжеблизька.

Огурцы поступают в продажу фактически в том же ценовом диапазоне, что и годом ранее

"Насьогоднішнійденьцінанаогірокзалишаєтьсявідносно стабільноюзавдякипоступовому збільшеннюзборутепличногоогіркадругогообороту,якийкомпенсуєміжсезоннескороченняпродукції.Прицьомунеобхідновідзначити,щотакаситуаціяцілком традиційнадлязазначеногоперіоду",-розповівкерівникпроекту"АПК-Інформ:овочііфрукти"ОлександрХорєв.

Засловамиексперта,сьогодніогіркинадходять у продажфактичновтомуждіапазоні,щоірокомраніше-грунтовийогіроквід6грн/кг,атепличнийпо8-10грн/кг.

Однакчимало аграріївне виключаютьподальшогоподорожчанняза умовизбереженнясьогоднішніхтемпівзбуту.За інформацієюголовиправлінняПрАТ"Альянс"(Харківськаобласть)СергіяЛуніна,українськимтепличникамвсескладнішепрацювативумовахжорсткоїконкуренціїз бокубільшдешевогоімпорту,перш за всез Туреччини.Господарствазмушеніпристосовуватися.

ЗасловамиЛуніна,ранішевеликачастинапродукціїйшлавРосію,алепіслявведенняембаргодовелосяпереорієнтуватисянаіншіринкизбуту.Дляцьогодовелосямінятиісортовуструктуру,оскількигібриди,якібулизатребуванінаросійськомуринку,не користуютьсяпопитомвіншихкраїнах.Навнутрішньомуринкудоводитьсяконкуруватизпродукцієюз Туреччини,якоїтакожторкнулисяросійськісанкції.

Реклама

ЯкранішеповідомивдиректорТОВ"Агроанализ"ВадимДудка,в другійполовині липня(колипочавсязбіргрунтовогоогірка)погодніумовибулине гірше,ніжріктому.Алезбірранньогоогіркавиявивсяна35-40%нижче,ніжзазвичай,тому щорозвитокрослинсповільнивсячерезхолодну весну.Томувдеякихгосподарствахурожайбільшпізніхсортів"обігнав"увизріванніраннісорти,щодоситьнетипово.

Одночаснозі скороченнямпропозиціїу другій половині липнявиріспопитнаогіркиз бокупереробників.

Попит на консервацію

Уминуломуроціцінинаогіркибулиприблизнонатомужрівні.Алеякщоранішеконсервнізаводивідмовлялисябратиогіркипо4-7грн/кг,акорнішонипо10-12грн/кг,тотеперохочезакуповуютьсировину.ЗасловамиекспертаплодоовочевогоринкуСхідноїЄвропиТетяниГетьман,востаннідварокиуконсервнихзаводівзалишалисязначнізапасинереалізованоїпродукції-знову-такичерезембаргоРосії.

Зате в нинішньому сезоні заводи відновили закупівельну активність. Правда, за ці роки, за словами Гетьман, відносини між фермерами та переробниками зіпсувалися. Так як деякі з-них заборгували за сировину. Хорєв підтверджує, що ситуація з переробними підприємствами залишається складною впродовж кількох останніх років, і закупівельна ціна для переробки останні роки знаходиться практично на рівні зі свіжим ринком.

"Що ж стосується взаємовідносин переробних заводів і фермерів, проблема дійсно існує. В першу чергу, за словами виробників, ситуація, що склалася викликана тим, що найчастіше заводи намагаються збити ціну на сировину, що їм невигідно. Крім того, використовуються великі відстрочки платежів (іноді більш півроку), що так само є вагомим приводом для відмови у співпраці", – розповів Хорєв.

За його словами, переробники стали переходити на власне виробництво огірка, що в цілому виявилося більш вигідним ніж закуповувати з боку, оскільки крім кращої ціни переробники отримують і більш якісну сировину.

Тому великі тепличні комбінати, за словами Луніна, більше орієнтовані на збут в роздрібних мережах. Це один з найбільш стабільних каналів, що гарантує регулярні відвантаження протягом усього сезону.

В цілому, як очікують експерти галузі, після масового виходу на ринок тепличного огірка другого обороту, ціни повинні як мінімум припинити зростати. А як максимум – почати знижуватися. Але додають, що на ціни може вплинути зростання експорту. Наприклад, в Польщі в цьому році урожай огірка виявився меншим на 8% від торішнього
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти