В Україні вимирає поголів'я корів, зате свиней стало більше

22 липня 2021 13:30

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Показники останніх років демонструють негативну статистику щодо великої рогатої худоби

Корів в Україні стало ще менше

Корів в Україні стало ще менше / Фото: Сьогодні

В Україні стало більше свиней – на 1 липня їх поголів'я зросло на 0,7%, або 6,1 млн голів. Кількість інших сільськогосподарських тварин, навпаки, скоротилася. Зокрема, продовжило падати поголів'я корів, що позначається на обсягах виробництва молока.

Реклама

Такі дані навели в Державній службі статистики.

Поголів'я свиней збільшилося на промислових фермах у Київській і Львівській областях. У домашніх господарствах показники не настільки позитивні.

Зменшилася й кількість птахів – на 3,8%,або 239,2 млн. Найслабші показники в Запорізькій області. Крім того, зменшилася кількість овець і кіз – на 4,9%, або 1,4 млн голів. Найбільші втрати припали на Харківську область.

Ще більша різниця в статистиці щодо великої рогатої худоби: За рік кількість кіз, овець, корів і т.п. скоротилася на 6,5% – до 3,2 млн. І в цьому списку лідером знову стала Запорізька область.

Реклама

Станом на 1 липня поточного року в Україні нарахували 1,7 млн корів, а це на 5,8% менше аналогічного періоду 2020-го. Падіння поголів'я спостерігається вже не перший рік, тому Україна має проблеми з виробництвом молока.

В тренді
"Північний потік – 2" готують до запуску – Росія посилила газовий шантаж Європи
"Газпром" став качати в Європу ще менше газу

Це, своєю чергою, призводить до того, що українці вживають все менше молочних продуктів. Днями стало відомо, що Україна посіла останнє місце в Європі за споживанням сиру. В середньому один українець з'їдає 4,66 кг сиру на рік, а ось в Європі цей показник становить 18,3 кг. Більш того, в Україні купують в основному імпортний сир – свій пройдуть програє не лише за якістю, але й часто за ціною.

На цьому тлі також зростає виробництво підробленої "молочки" з сумнівної сировини. Наприклад, недавно у підприємця з Києва вилучили 16 тонн підробленого вершкового масла:

Нагадаємо, за даними Держстату, на 1 лютого 2021 року поголів'я великої рогатої худоби також скоротилося на 5,8%. Водночас кількість свиней збільшилася на 3,2%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти