В Україні зростуть зарплати – експерт

Реальні доходи населення збільшаться незначно, вважають аналітики

Номінальне зростання зарплати в Україні в 2016 році може скласти 16,7% до рівня 4900 грн. Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Передумовою до такого прогнозу, за словами експерта, виступає планове зростання в держсекторі в зв'язку з очікуваним підвищенням мінімальної зарплати в травні на 6% і в грудні на 6,9%. Додаткове зростання забезпечуватимуть плани щодо підвищення зарплат в держкорпорації, міністерства, а також зростання виплат військовослужбовцям. 

Зростання реальної зарплати за підсумками року може скласти менше 2%.

Реклама

У свою чергу, висока інфляція в 2015 році (43,3%), девальвація гривні і підвищення конкуренції на ринку праці будуть стимулювати приватні компанії до плавного перегляду зарплат. Однак темпи для корпоративного сектора будуть помірними, оскільки відновлення економіки відбувається хитке і нерівномірно, як територіально, так і за секторами.

"Динаміка ВВП за підсумками 2016 року може бути нульовою. А з урахуванням того, що річна інфляція може досягти 15%, зростання реальної зарплати за підсумками року може скласти менше 2%", – зазначає Андрій Шевчишин.

9c6e827a-6da8-407a-afc6-c2b8db30e533

Реклама

У той же час, на думку Шевчишина, в березні можливий сезонний ріст заробітних плат на 6%, пов'язаний з завершенням кварталу і виплатами бонусів. Однак у квітні темпи зростання можуть сповільнитися до менш 1%. Оскільки валютний ринок в березні не демонстрував вираженої динаміки, також не очікується вплив курсових коливань на рівень зарплат, прив'язаних до долара США або євро, зазначає аналітик.

Читайте також: Зарплати в Україні зростають, але люди бідніють

"Зростання заробітних плат населення, за умови утримання під контролем рівня інфляції і девальвації гривні, буде стимулювати споживчий ринок, що необхідно для відновлення економіки. Однак, з огляду на перерозподіл видатків з споживчого ринку на користь зростаючих комунальних витрат, фактичний ефект підвищення зарплат може бути знівельований", – вважає експерт.

  • За підсумками лютого середньомісячна заробітна плата в Україні підвищилася на 5,1% до 4585 грн. Реальна заробітна плата знизилася на 8,3%, що пов'язано з високою інфляцією в 2015 році.
  • В цілому за січень-лютий 2016 року зарплати зросли на 26,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
  • Борги по заробітній платі в Україні складають 1,3 млрд грн. При цьому за три місяці 2016 року заборгованість з зарплати зменшена на 97 млн грн.
Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.71

Євро (€)

31.27

Російський рубль (₽)

0.36

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти