В Україні вимирає поголів'я свиней

15 лютого 2017, 13:59

Кількість тварин в країні побила історичний антирекорд

Поголів'я свиней в Україні знизилося до історичного мінімуму, і станом на 1 лютого 2017 року склало 6,304 млн, що на 0,5% менше попереднього антирекорду, встановленого в лютому 2005 року (6,335 млн голів). Про це повідомили експерти "Української аграрної конфедерації" УАК).

Реклама

У порівнянні з лютим 2016 року, поголів'я свиней скоротилося на 10,5%.

Експерти пояснюють таку тенденцію поширенням епідемії небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС). Так, в 2016 році ветеринари зафіксували в Україні 91 спалах цієї хвороби, що також є рекордом за історію країни. А з початку 2017 року – вже 34.

Станом на сьогодні карантин діє в 39 неблагополучних пунктах в 16 областях України. Найбільша кількість карантинних зон зараз знаходиться на території Полтавської (7), Харківській (5) і Луганській (4) областей.

За даними УАК, найбільше скорочення поголів'я свиней за останній рік було зафіксовано в Донецькій області. Там за станом на 1 лютого 2017 року, в порівнянні з лютим 2016 року, поголів'я свиней скоротилося на 51,9%.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

У той же час, у Волинській, Львівській, Івано-Франківській і Закарпатській областях кількість свиней за звітний період збільшилася – на 4,4%, 2,3%, 1% і 0,3% відповідно.

Як повідомлялося, за даними глави Держпродпотребслужби Володимира Лапи, з моменту фіксації першого спалаху АЧС на території України збитки галузі свинарства від поширення вірусу склали близько 200 млн грн. Якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить більше 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати виростуть на 5-7,5 млрд грн.

Держпродпотребслужба прогнозує, що в 2017 році ветеринари зафіксують близько 100-110 випадків зараження.


Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти