В Україні запровадили щомісячну допомогу на дітей до шести років з багатодітних сімей

13 березня 2019, 21:16

На третю і кожну наступну дитину до шести років держава щомісяця виділятиме 1700 гривень

В Україні з'явиться новий вид соціальної допомоги. На третю і кожну наступну дитину до шести років держава щомісяця виділятиме 1700 гривень. Коли почнуть платити? І чи будуть зростати ці виплати?

Реклама

У родині Котель восьмеро дітей – 5 дівчаток і 3 хлопчиків. Сім'я малозабезпечена, ще й виховує дитину-інваліда. На місяць від держави отримує 12 000 гривень. І цих грошей не вистачає, допомагають бабусі з дідусями.

"Ми не можемо купувати дітям іграшки. У шостої дитини інвалідність, чоловік не може працювати. Весь час їздимо на реабілітацію, щодня заняття", – зізнається багатодітна матір Ганна Котель.

З 1 квітня на молодших – Ізабель і Альберта – сім'я Котель буде отримувати додаткову фінансову допомогу від держави. Її для багатодітних сімей ініціював президент.

"Виходить більше трьох тисяч на двох дітей. Це дуже добре. Гроші зайвими не бувають, а для нас тим більше", – говорить жінка.

За словами гаранта, сімейні пари, які зважаться на третю дитину або більше, будуть отримувати щомісяця по 1700 гривень на кожну дитину, поки їй не виповниться 6 років.

"Несправедливо, коли сім'я, яка не має дітей, отримує ту ж зарплату, що і родина, яка має трьох, чотирьох і більше дітей – а зарплата та сама. Це означає, що вони вдвічі гірше живуть. А оскільки ми маємо дві мети: перша – боротьба з бідністю, а друга – щоб українців було більше – з першого квітня прожитковий мінімум 1669 і до майже 1800 гривень на кінець року на кожного третю і наступну дитину до виповнення їй 6 років починає виплачуватися вже і зараз ", – говорить президент України Петро Порошенко.

В уряді ж остаточно затвердили підтримку багатодітним сім'ям. Це було сьогодні одне з основних питань засідання Кабміну. Прем'єр заявив: виплати отримають близько 160 тисяч дітей. На це з бюджету піде майже два з половиною мільярди гривень.

"Здійснити в розмірі 1700 гривень і так до кінця року. А з першого січня ми подивимося – і ще підвищимо. Багатодітних сімей в країні повинно бути більше. І ми робимо ці кроки.

Реклама

Сума доплати буде зростати разом з дитячим прожитковим мінімумом ", – запевняє прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"З першого квітня 2019 – 1626 гривень на місяць на одну дитину, з першого липня 2019 – 1699 гривень на дитину, з 1 грудня 2019 – 1 779 гривень на одну дитину в місяць", – уточнив міністр Соціальної політики України Андрій Рева.

Державну допомогу призначатимуть місцеві органи соцзахисту. Новації вступлять в силу після того, як за них проголосує парламент.

Раніше Порошенко назвав розмір допомоги багатодітним сім'ям. За словами президента, кожен українець повинен відчути зростання економіки.

Нагадаємо, з вересня 2018 року уряд України запровадив ще один вид соціальної підтримки батьків – "пакет малюка", який формувався на основі опитування молодих мам. З лютого 2019-го список необхідних речей був розширений.

Крім того, право на отримання грошової допомоги при народженні дитини в Україні має один з батьків або опікун, який проживає з дитиною. Сума виплат не залежить від кількості дітей в сім'ї і становить 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, а решта частина коштів виплачується рівними частинами протягом наступних 36 місяців – по 860 гривень на місяць. За даними Мінсоцполітики, допомогу при народженні дитини отримують понад 15 тисяч осіб.

Реклама

Анонсована прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом нова традиція для підтримки народжуваності в Україні набирає обертів. Поряд з "муніципальною нянею" і "пакетом малюка" з'являється така електронна послуга, як "е-малюк".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти