В Україні тимчасово піднялася промисловість

24 лютого 2017, 17:11

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Новий удар по реальному сектору економіки може завдати блокада на Донбасі

У січні 2017 року в Україні нарешті зросло промислове виробництво. Згідно з даними Держстату, збільшення склало 5,6% в розрахунку рік до року – тобто в порівнянні з січнем-2016.

Реклама

"Останній раз зростання показника промисловості в січні у нас було у 2012 році. Для порівняння з міжнародним співтовариством, у січні 2017 року в Казахстані промислове виробництво зросло на 4,9%, Білорусі – на 5,9%", – прокоментували дані в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України. Відомство підкреслює, що січневе зростання виявилося вищим, ніж прогнозувалося.

Основними факторами, що вплинули на промвиробництво, за даними МЕРТ, стали:

  • розширення сировинної бази сільського господарства;
  • висока інвестиційна активність;
  • зростання цін на світових ринках (зокрема на чорні метали);
  • розширення фінансових можливостей суб'єктів господарювання (зростання виробництва споживчих товарів).

"Найбільше зростання спостерігалося у виробництві гумових і пластмасових виробів, неметалевих мінеральних виробів через високу інвестиційну активність; в машинобудуванні – в результаті диверсифікації ринків збуту і збільшення внутрішнього попиту", – відзвітували в міністерстві.

16864339_1351291084928536_7432147834252198146_n

Реклама

Експерти, в той же час, відзначають, що в місячному вимірі зростання промисловості сповільнилося і вказують на інші причини виского річного показника.

"Показник промвиробництва в січні трохи перевищив консенсус-прогноз агентства Bloomberg (+ 3,8% рік до року). Проте, прискорення річних темпів зростання промвиробництва було значною мірою викликане слабким випуском промисловості в січні минулого року", – відзначає головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

Інші показники реального сектора економіки продемонстрували переважно позитивну динаміку:

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
  • зростання в будівництві склало 35% рік до року, в порівнянні з + 5,8% у грудні (хоча введення в експлуатацію житла рекордно впало);
  • пасажиро- і вантажообіг збільшилися на 14% і 24% рік до року відповідно;
  • роздрібний товарообіг практично не змінився в порівнянні з попередніми місяцями (+ 2,9% рік до року)
  • виробництво продукції сільського господарства в січні впало на 2,4% рік до року.

"Стрибок в будівництві і транспорті вказує на відновлення економічної активності в непромислових секторах на тлі пожвавлення інвестиційної активності та відновлення експорту (стрімке зростання вантажообігу виник переважно за рахунок зростання перевезень зерна)", – пояснює Бєлан.

У той же час динаміка роздрібного товарообігу, за її словами, вказує на повільне відновлення споживання.

Реклама

ПРОГНОЗИ. Експерт пророкує погіршення показників в лютому – на думку Бєлан, негативний вплив на економіку надасть торгова блокада окупованих районів Донбасу.

"Багато галузей, зокрема металургійна і транспортна, постраждали від триваючої блокади залізничних колій, що з'єднують Україну з тимчасово окупованою територією. Внаслідок блокади була припинена діяльність двох сталеливарних заводів, які розташовані в окупованому районі, але офіційно зареєстровані на підконтрольній території і подають звітність до органів статистики ", – вважає Бєлан.

Крім того, на думку аналітика, поступове збільшення бази порівняння буде сповільнювати зростання промвиробництва і інших секторів в річному вимірі

З урахуванням того, що відбувається Dragon Capital очікує зростання реального ВВП на рівні 2,5% рік до року в 2017 році, слідом за 2,2% в 2016 році. Нагадаємо, такий же прогноз дає і Міжнародний валютний фонд (МВФ). Це означає, що стрімкого зростання економіки країні чекати поки не доводиться.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти