В Україні стрімко дорожчає борщ

25 січня 2018 11:31

Ціни на деякі овочі зросли в півтора рази всього за тиждень

Подорожчання "борщового набору", що почалося з нового року, триває. Так, з початку тижня в Україні зафіксовано стрімке зростання цін на овочі, свідчать дані моніторингу, проведеного аналітиками "Інфо-Шувар".

Щодо моркви і буряка зафіксовано і найбільше відхилення від цін минулого року, щодо інших видів продукції зміни поки досить незначні.

Так, за останні кілька днів морква подорожчала більш ніж на третину, на оптових майданчиках країни продається вже по 5,5-6 грн/кг, а деякі продавці встановили ціни на рівні 6,5-7 грн/кг. Майже в півтора рази за останній тиждень подорожчав і буряк. Станом на 24 січня ціни на цей продукт підскочили до 5-7 грн/кг.

Схожа ситуація відбувається з капустою, ціни на яку з початку тижня зросли майже на 50% і досягли позначки 3,5-5 грн/кг.

Повільніше всіх серед овочів "борщового набору" дорожчають картопля і цибуля. З початку тижня ціни на картоплю зросли на 7-10%, до 3,5-4,5 грн/кг. Цибуля продається по 3,2-4,2 грн/кг, що на 5% вище, ніж на початку тижня.

На думку представників оптових компаній, ціни зростають під впливом різних факторів. Наприклад, подорожчання капусти оператори пов'язують зі стриманими продажами на рівні виробників, хоча запаси в сховищах поки достатні для того, щоб задовольнити внутрішній попит. Але фермери відреагували на позитивний тренд, що намітився на ринку ще тиждень тому, і не поспішають реалізовувати запаси, сподіваючись на те, що ціни в наступні кілька місяців тільки зростатимуть.

"Подорожчання моркви і буряка може бути пов'язано зі скороченням запасів в сховищах, при цьому, щодо буряків це найпомітніше. І виробники, і оптові компанії вважають, що в найближчій перспективі ситуація з пропозицією українських коренеплодів може тільки погіршитись, тому що продукція досить погано зберігається і відсоток відходів є вищою, ніж передбачалося на момент закладки до сховищ", – пояснюють аналітики.

Зростання цін на цибулю і картоплю більшість учасників ринку пов'язують з логістичними проблемами, які стали наслідком погіршення погодних умов. Це дійсно істотно підігріло попит на всі овочі "борщового набору", особливо в центральних і південних регіонах.

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" зібрав інформацію про ціни на продукти і прогнози. Експерти прогнозують незначне зростання цін 2018 року, особливо на молоко, вершкове масло і сигарети.

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти