В Україні впав індекс споживчих настроїв

20 березня 2018, 15:11

Українці не готові робити великі покупки, натомість стали менше боятися безробіття

У лютому в Україні погіршилися споживчі настрої. Індекс, який розраховує GfK Ukraine, знизився на 4,2 пункту в порівнянні із січнем і становив 55,4.

Реклама

"Індекс споживчих настроїв у лютому 2018 року впав до рівня березня 2017 року, таким чином втративши набір висоти за період з травня по листопад 2017 року. Головним фактором падіння є зменшення індексу очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років. Позитивна новина лютого – зниження девальваційних очікувань в порівнянні із січнем 2018 року", – зазначають аналітики GfK.

Погіршилися майже всі складові індексу, окрім очікувань щодо безробіття та девальвації.

УПоказник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 4,5 п. і становив 134,7. Нагадаємо, раніше Держслужба зайнятості повідомила, що в Україні стало менше безробітних.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Індекс поточного особистого матеріального становища становив 48,7, що на 2,4 п. нижче за показник у січні.
Індекс доцільності великих покупок знизився на 5,6 п. і зупинився на позначці 58,4. Індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років становить 64,1, що на 6,6 п. менше за показник січня.

Реклама

Індекс інфляційних очікувань збільшився на 1,9 пункту, піднявшись до 187,2. Проте очікування щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань опустився на 7,3 пункту – до значення 159,7.

Нагадаємо, раніше вчені розрахували зарплату щасливої людини. Виявилося, що середня зарплата в Україні серйозно не дотягує до світового "рівня комфорту"Так, фахівці встановили, що в середньому по світу 95 тисяч доларів на рік. На думку вчених, для емоційної рівноваги вистачить і 60 тисяч доларів на рік.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти