В Україні дозволили приватизацію трьох держпідприємств

23 липня 2018 14:55

Кабмін більше трьох років не змінював список об'єктів держвласності, які не можна продавати приватникам

Уряд України виключив державний концерн "Укрторф", ПАТ "Київський радіозавод" і державне науково-виробниче підприємство (ДНВП) "Електронмаш" з переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Реклама

Як відомо, виключення підприємств з цього переліку відкриває можливості для їх приватизації.

При цьому до списку включені держпідприємство "Дослідницько-проектний центр кораблебудування", казенне науково-виробниче об'єднання "Форт" МВС України", казенне підприємство "Укрспецзв'язок".

Крім цього, перелік поповнився п'ятьма об'єктами зі сфери наукової діяльності та шістьма підприємствами в геологорозвідувальній галузі: казенне підприємство "Південукргеологія", Причорноморське державне регіональне геологічне підприємство, Український державний геологорозвідувальний інститут, державне геофізичне підприємство "Укргеофізика", ДНВП "Державний інформаційний геологічний фонд України" і ДП "Українська геологічна компанія".

Як повідомлялося, уряд України на початку березня 2015 року постановою №83 скоротив кількість підприємств в зазначеному списку з 395 до 309. Після цього лише одного разу в червні 2016 року до нього вносилося невелике уточнення назви одного підприємства.

Не пропусти!
А де була Росія? "Дияволи" з Бельгії поставили на місце команду Черчесова
Бельгія проти Росії в першому турі Євро-2020
Реклама

Нагадаємо, приватизація об'єктів державної власності – одна з вимог Міжнародного валютного фонду для надання грошового траншу. Згідно з раніше опублікованими даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в 2016 р в Україні з 3460 державних підприємств 608 виявилися збитковими, а 1666 – повністю не працюють. 

На 2018 рік у держбюджеті запланували дохід у розмірі 22,5 млрд грн. Пізніше в.о. голови Фонду державного майна Віталій Трубаров повідомив про зниження очікувань від продажу держпідприємств до 21,3 млрд грн. Але, в Міністерстві фінансів до таких цифр поставилися скептично. Екс-міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що стільки надходжень від приватизації отримати не вдасться. 

Детальніше про те, чого очікувати від приватизації в 2018 році, читайте в матеріалі сайту "Сьогодні": Приватизація в Україні: мільярдні доходи чи діра в бюджеті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти