В Україні "пригальмувало" зростання економіки

22 грудня 2018, 09:32

Уповільнення зростання ВВП вкладається в прогнози Національного банку

У третьому кварталі 2018 економіка України виросла на 2,8% в річному вимірі. Для порівняння, у другому кварталі зростання становило 3,8%. Про це повідомляє Національний банк України (НБУ) з посиланням на дані офіційної статистики.

"Фактичні темпи зростання реального ВВП в III кварталі 2018 були близькі до оцінки Національного банку, опублікованій в інфляційних звіті за жовтень – 3,1%", – відзначили в НБУ.

За даними Нацбанку, основним драйвером зростання ВВП очікувано виступав внутрішній попит – як споживчий, так і інвестиційний.

"Зростання кінцевих споживчих витрат домогосподарств прискорилося до 9,7% р/р (рік до року) в результаті підвищення заробітних плат, пенсій, збільшення переказів трудових мігрантів в Україну, а також відносно високих і стабільних споживчих настроїв населення", – підкреслили в НБУ .

При цьому відновилося зниження фізичного обсягу експорту товарів і послуг – на 5,2% р/р. Однак стійке зростання внутрішнього попиту зумовило прискорення імпорту товарів і послуг (до 5,1% р/р). Як наслідок, негативний внесок чистого експорту в зростання реального ВВП збільшилося.

"Очікується, що зростання реального ВВП за підсумками 2018 буде близьким до прогнозу – 3,4%", – підкреслюють в НБУ.

Нагадаємо, раніше
в МінекономікионовилипрогнозВВПнанайближчі рокиЗростанняВВПУкраїниочікуєтьсянарівні3,1%за підсумками2018 року,3%в 2019 році,3,1%в 2020 роціі3,9%в 2021році.

Реклама

При цьому ЄБРР поліпшивпрогноззростання ВВП Українив 2018 роцідо3,5%з3%,прогнозованихраніше.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

Реклама

ТакожМіжнароднийвалютнийфонд(МВФ)розповів,якимивнайближчідварокибудекурсгривні,інфляціяізростанняукраїнськоїекономіки."Сегодня"розібравсявпрогнозіМВФіз'ясував, якими будутькурс,ВВПіцінивнайближчідва роки

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти