В Україні пропонують удвічі підвищити мінімальні пенсії

7 жовтня 2014, 12:02

Депутати також хочуть скасувати пенсійну реформу

Народні депутати України, представники "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич та Тетяна Бахтєєва зареєстрували у Верховній Раді проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів) та проект Закону України "Про відновлення порушених пенсійних прав деяких категорій громадян" (№ 5134 і № 5135 відповідно).

Реклама

Замороження нинішнім урядом всіх соціальних стандартів і виплат призвела до того, що мінімальна пенсія до кінця 2014 року складе всього 949 грн. Хоча згідно з прийнятим у січні держбюджетом, вона повинна була вирости на 6,8% і з 1 жовтня становити вже 1014 грн. Продовжують стрімко зростати ціни на продукти першої необхідності, значно підвищилися ціни на комунальні послуги. У цих умовах багато українських пенсіонерів опинилися за межею бідності.

Щоб забезпечити соціальний захист пенсіонерів, кандидати від "Опозиційного блоку" підготували законопроект про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів).

Мета цього законопроекту – підвищення вдвічі мінімального розміру пенсій та забезпечення невідкладного (протягом одного місяця) перерахунку пенсій для всіх їх отримувачів. Згідно із законопроектом мінімальна пенсія має скласти 1898 грн.

Головна задача законопроекту "Про відновлення порушених пенсійних прав деяких категорій громадян" – скасувати пенсійну реформу і повернути пенсії тим громадянам, які мали на неї право до підвищення пенсійного віку.

Реклама

Закон скасовує пенсійну реформу. Він також пропонує призначити пенсію жінкам, які досягли віку 55 років в період з 1 жовтня 2011 року до дня набрання чинності цим Законом, і яким у зв'язку з підвищенням пенсійного віку пенсії не були нараховані.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Відповідно до закону передбачається призначити пенсію чоловікам – державним службовцям, які досягли 60 років в період з 1 жовтня 2011 року до дня набрання чинності цим Законом, і яким у зв'язку з підвищенням пенсійного віку, пенсії не були нараховані.

Крім того, закон встановлює максимальний розмір пенсії або 10 прожиткових мінімумів, для осіб, які втратили працездатність.

Прийняття законопроектів, підготовлених представниками "Опозиційного блоку", дозволить відновити порушені права українських пенсіонерів.

Також ці законопроекти дозволять поліпшити рівень соціального захисту найбільш вразливої категорії наших громадян – пенсіонерів, для яких пенсія – це єдине джерело існування.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти