В Україні з'явиться нове відомство з пенсій: подробиці

19 січня 2020 10:27

Олександра Романюк Олександра Романюк

Структура обов'язкової накопичувальної пенсійної системи буде досить складною

/ Фото: Анатолiй Бойко, Сьогодні

Про необхідність введення багаторівневої пенсійної системи в Україні йдеться давно. Вчені та експерти давали такі рекомендації ще на початку 2000-х. А на державному рівні це питання порушували років 10 тому. Однак далі розмов справа поки не йшла, про це йдеться в авторській статті на сайті "Сьогодні".

Реклама

Перед самісіньким Новим роком, 27 грудня, у Верховній Раді було зареєстровано законопроект (№2683), який може дати старт введенню другого рівня пенсійного забезпечення – загальнообов'язкового накопичувального.

Структура обов'язкової накопичувальної пенсійної системи буде досить складною. Гроші, сплачені у вигляді внесків на загальнообов'язкове накопичувальне страхування, будуть надходити в Пенсійне казначейство. Цю юридичну структуру повинен створити Кабмін у вигляді юрособи публічного права. Управлятися Пенсійне казначейство буде одразу двома структурами. Вести (адмініструвати) рахунки учасників обов'язкової накопичувальної системи буде якийсь залучений Центральний адміністратор. А керувати справами Пенсійного казначейства (контролювати його діяльність) повинна Рада Пенсійного казначейства у складі 5 осіб, які будуть обиратися на конкурсній основі.

Попри те, що гроші працівників будуть надходити в Пенсійне казначейство, розпоряджатися ними ця структура не матиме права. Законопроектом передбачено, що Пенсійне казначейство буде існувати на відрахування з пенсійних коштів – не більше 0,1% від вартості накопичених активів (а в перші два роки його витрати будуть покриватися з держбюджету).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Багато "бідних" і проблеми з пенсійними фондами: що хвилює країну з найвищим рівнем доходів

Реклама

Всі перераховані українцями гроші Пенсійне казначейство повинно буде передавати на заощадження в банки-зберігачі. Однак і там гроші не будуть лежати мертвим вантажем, чекаючи, поки людина, що їх перерахувала, вийде на пенсію. Щоб гроші не знецінилися, їх змусять працювати і обростати відсотками.

В тренді
Курс євро уперше за рік впав нижче психологічної позначки
Інвалюта різко подешевшала

Розпоряджатися (керувати) зібраними грішми в період їх зберігання будуть компанії з управління активами та недержавні пенсійні фонди. Працівникові хочуть дозволити самому вибирати, кому довірити свої кошти. А також вибирати, як саме повинні використовуватися його гроші, тобто вибирати пенсійний портфель: консервативний, збалансований або динамічний. Форма майбутніх виплат може бути теж різна: одноразові, прискорені, програмні, довічні.

Функція Пенсійного казначейства – допомогти людині з вибором управителів і пенсійного портфеля, а також розподілити його гроші між декількома компаніями-управителями (диверсифікувати).

"Пенсійне казначейство призначене в першу чергу для осіб, яким з певних причин буде важко визначитися з вибором того чи іншого фінансового інституту (авторизованої компанії з управління активами або авторизованого недержавного пенсійного фонду) і який на конкурентних засадах залучає інших суб'єктів ринкової інфраструктури (компанії з управління активами та зберігачів) для забезпечення ефективного інвестування і захисту коштів учасників", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, президент інвестфонду "Універ" Тарас Козак в коментарі сайту "Сьогодні" оцінив новий законопроект і зробив висновок, що пенсіонери повинні жити заможно .

Реклама

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Треба накопичувати: українцям готують новий закон про пенсії" .

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти