В Україні підрахували втрати від торговельних і транзитних заборон Росії

20 лютого 2017, 10:57

Україна працює в двох напрямках, щоб відновити торговельні зв'язки з Казахстаном і Киргизстаном

Прямі втрати України від введеного Росією в 2016 році продуктового, торгового і транзитного ембарго відносно українського експорту, складають близько 0,4 млрд доларів. В цілому збиток оцінюється приблизно в 1 млрд доларових Про це в інтерв'ю УНІАН розповів перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Реклама

За його словами, Росія не тільки призупинила договір про зону вільної торгівлі, який діяв з 2011 року, але і ввела продовольче ембарго на деяку продукцію з України, заборонила транзит української продукції до Республіки Казахстан і Киргизьку республіку.

Саме це і призвело до прямих втрат експорту товарів до Казахстану і Киргизстану.

"Найбільші втрати – в сфері експорту електричних машин, ядерних реакторів, котлів, продуктів неорганічної хімії, чорних металів. І це, повторюся, тільки прямі втрати. У цілому оцінюємо збитки приблизно в 1 млрд доларів", – підкреслив міністр.

Він уточнив, що зараз Україна працює в двох напрямках, щоб відновити порушені торговельні зв'язки.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати
Реклама

"З одного боку – подали позов до СОТ проти РФ про обмеження транзиту. У цій справі є чіткі юридичні аргументи, неспростовні докази і підтримка ключових зарубіжних партнерів, серед яких ЄС та США. З іншого боку – не втрачаємо робочого контакту з Казахстаном, Туркменістаном, Узбекистаном, Таджикистаном, Киргизстаном. З найближчих заходів – Міжнародна спеціалізована виставка Експо-2017 Астані", – розповів міністр.

Нагадаємо, Україна подала позов проти РФ до Світової організації торгівлі через обмеження транзиту. Позов про обмеження транзиту став вже другим позовом України в СОТ проти Російської Федерації за останній час. 15 вересня 2016 року Україна почала процедуру оскарження рішення уряду РФ про введення ембарго на транзит українських товарів з російської території в напрямку третіх країн. Зараз ведеться збір матеріалів для підготовки третього позову, який буде охоплювати численні заборони і обмеження на імпорт українських товарів в РФ.

У разі невиконання Росією рішення СОТ щодо транзиту товарів Україна погрожує ввести додаткові мита для російських товарів.

Взаємні торговельні обмеження між Україною і Росією були введені в січні цього року через те, що між Україною і ЄС набула чинності режим вільної торгівлі. Взимку був значно обмежений експорт українських товарів до Росії, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України в Росію. У липні Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів через свою територію в напрямку третіх країн, перш за все Казахстану і Киргизстану.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти