В Україні потрібно підтримувати експортерів, які виходять на європейський ринок – експерт

У країні потрібно створити системні механізми підтримки експорту, вважає експерт

Для конкуренції на зовнішніх ринках Україні потрібні реальні програми підтримки пріоритетних галузей і чітка експортна стратегія. Таку думку висловив експерт з питань економіки, акціонер групи компаній "КВВ Груп" Євген Казьмін. Нагадаємо, в березні 2015 року "КВВ Груп" придбала завод Liepajas Metalurgs в Латвії.

За словами Казьміна, щільна конкуренція – одна з головних особливостей європейського ринку.

Реклама

"Європейці часто недовірливо ставляться до наших виробників і довго вирішуються на співпрацю. Але в кожному разі українському виробнику потрібно переконати європейського партнера, що його продукція краще якістю, ніж вже присутня на ринку, дешевше за ціною і відповідає вимогам і смакам споживача. Тому в будь-якому випадку потрібно інвестувати в якість і вивчати те, чого хочуть покупці в тій чи іншій країні, на тому чи іншому локальному ринку", – вважає експерт.

Як зазначив Казьмін, складності також виникають із забезпеченням певних обсягів поставок, а інвестувати в нові виробничі лінії під одного-двох партнерів – великий ризик.

"Якщо аграріям і виробникам, по суті, сировинних металу і хімії, ще вдається торгувати на європейському ринку, хоч і з великими складнощами, то виробникам з більш високою доданою вартістю, наприклад машинобудування, набагато складніше. Тут створення законодавчої та нормативної бази в рамках угоди про асоціацію з ЄС недостатньо", – зазначив він.

Реклама

Акціонер "КВВ Груп" впевнений, що головне завдання уряду в цьому напрямку – створення стимулів для залучення інвестицій, особливо у пріоритетні галузі, створення реальних програм підтримки таких галузей, а також розвиток депресивних регіонів.

Крім цього, підкреслив Казьмін, в Україні потрібно створювати системні механізми підтримки експорту, які діють у більшості успішних країн.

Крім того, в парламенті вже не перший місяць "порошиться" важливий законопроект (№2142 а) про створення державного експортно-імпортного агентства, покликаного забезпечувати страхування, гарантування та кредитну підтримку експортних контрактів.

Реклама

"Цей законопроект вже навіть стояв у порядку денному в Четвер, 12 Листопада 2015 Проте до нього у депутатів просто не дійшли руки. Таким чином процес просування українського бізнесу на європейський ринок гальмується, – вважає Казьмін. – Однак у кожному разі виходити на ринок українським компаніям потрібно. Якщо це виходить у одних, то вийде і в інших. Але ще один бар'єр, який потрібно зняти – у нас в головах. Цей бар'єр часто набагато більш значимий, ніж всі митні тарифи і технічні регламенти разом узяті".

Нагадаємо, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська заявила про те, що уряд майже на 100% виконало зобов'язання з розробки законодавчих і нормативних актів, передбачених торгової частиною Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом (ЄС).

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти