В Україні необхідно ввести нижні прайс-кепи, щоб уникнути збитків держкомпаній, – Плачков

13 травня 2021 15:52

Ірина Ненько Ірина Ненько

Поріг, нижче якого не може опуститися ціна, забезпечить покриття витрат і паливної складової в електрогенерації, вважає голова ВЕА

/ Фото: Pixabay

В Україні необхідно, за прикладом країн, в яких працює подібна модель ринку електроенергії, ввести нижні прайс-кепи, повідомив голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков.

"Поріг, нижче якого не може опуститися ціна, забезпечить покриття витрат і паливної складової на вироблення електроенергії, для того, щоб компанії не входили в великі збитки у цей період", – сказав він у ході дискусії на Energy Club 13 травня.

Реклама

Одночасно із цим, на думку голови Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї, генеруючим компаніям треба надати можливість заробити в період зростання обсягу споживання і компенсувати збитки.

"Це також дасть можливість підготувати обладнання, накопичити достатні обсяги палива для проходження осінньо-зимового періоду", – зазначив він.

У зв'язку із цим, Плачков вважає важливим у літній період зняти верхні прайс-кепи, до зими підняти їх рівень, а в перспективі – повністю скасувати ці обмеження на ринку як неринкові.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти