В Україні необхідно відродити базові галузі економіки – експерт

12 лютого 2015, 20:04

Навіть до кінця 2015 року економіка країни не вийде на докризовий рівень, вважає Юрій Макогон

Економіка України падає і для відновлення її роботи необхідно здійснити низку кроків, насамперед, в основних галузях. "Найголовніше – відродити, звичайно ж, базові галузі", – заявив у коментарі "Сегодня.иа" доктор економічних наук, професор Юрій Макогон. "У нас низка металургійних заводів була або зупинена через порушення інфраструктури, або буквально пошкоджена під час ведення бойових дій. І дуже серйозно постраждали шахти, а країна саме відчувала брак енергетичного вугілля. Ось це якраз має бути базовим", – упевнений економіст.

Реклама

За його оцінкою, для відновлення металургії потрібно від півроку до 9 місяців, значний період потрібен і вугільній галузі, якщо шахти опинилися затоплені водою.

Для того, щоб налагодити роботу економіки, в першу чергу потрібно відродити функції інфраструктури. "На щастя, ми поки маємо працюючу інфраструктуру. Насамперед, це залізниці", – сказав Юрій Макогон. Як зазначив економіст, важка промисловість, зосереджена на Донбасі, не може обходитися тільки автомобільним транспортом. "Їй потрібна, безумовно, залізниця. Це металургія, важке машинобудування, коксохімія, вугільна промисловість, хімія. І ось тут якраз паралізована залізниця в Донецьку, Макіївці. Вони повинні бути швидко повернені до життя", – заявив Юрій Макогон.

Економіст зазначив, що відновлення транспортної інфраструктури – це трудомісткий і фінансомісткий процес, але він необхідний. При цьому роботу залізниці можна було б налагодити в стислі терміни, а от з мостами і шляхопроводами ситуація більш серйозна. "Залізниці не скрізь пошкоджені, і це було доведено проходженням пробного поїзда з вугіллям. В основному залізниця ціла, її просто треба швиденько підлатати. Серйозний ремонт необхідний такій інфраструктурі як мости, шляхопроводи, які буквально підірвані, і витрати там серйозніші", – заявив Макогон. Для поліпшення ситуації в регіоні необхідно також відновити автомобільні дороги.

Найменш потерпілий сектор на даний момент – це, на думку Юрія Макогона, сільське господарство. "В основному поля засіяні, і будемо чекати хорошого врожаю. Навіть в умовах бойових дій сільське господарство торік показало дуже хороший результат", – сказав Макогон. Нагадаємо, всього в Україні було зібрано близько 64 мільйонів тонн зерна – навіть більше, ніж у 2013 році.

Реклама

У сфері малого та середнього бізнесу, на думку економіста, роботу можна відновити досить швидкими темпами і без масштабних фінансових вкладень з боку держави. "Малий і середній бізнес, з одного боку, дуже швидко закрився. Але він так само і відроджуватися може швидко. І найголовніше, що тут не потрібно особливих витрат від держави", – заявив він. За словами Юрія Макогона, у даній сфері потрібно запровадити пільговий режим оподаткування. "Без цього не обійтися, особливо на перших порах. Ось тоді б ми змогли досить швидко відновити економіку", – заявив Макогон.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

За прогнозами експерта, на відновлення темпів розвитку, які економіка мала до кризи, необхідний значний період часу. "2014-й рік у нас був провальний. 2015-й рік буде не кращий, оскільки першого кварталу вже майже немає, а він дуже багато що визначає. І тут, швидше за все, ми будемо стартувати довго, і до кінця 2015 року ми не вийдемо на докризовий рівень", – заявив Юрій Макогон.

На його думку, досягнення докризового темпу роботи є реальним завданням лише у 2016 році. "Потрібно пам'ятати, що у нас криза одна за одною пройшли досить швидко. Спочатку 2008 рік, і ми не вийшли з неї. І тепер розпочалася криза з таким зовнішньополітичним фактором, військовим чинником. Тому виходить, що ми бачимо перспективу тільки до кінця 2016 року", – сказав експерт.

У подальшому обсяги виробництва в Україні зростуть, а структура економіки зміниться, ставши більш інноваційною. "Донбас як і раніше буде зберігати індустріальний характер, незважаючи на зміну структури економіки в бік постіндустріальних галузей, на користь малого і середнього бізнесу", – сказав Макогон. На його думку, в майбутньому економіка країни буде більш неоіндустріальною, з інноваційною складовою.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти