В Україні розпочала роботу місія МВФ

17 травня 2018, 09:31

Візит триватиме тиждень; фахівці Фонду проведуть технічну роботу

В Україні з 16 травня почала працювати технічна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ). Візит місії триватиме до 22 травня.

Реклама

Фахівці відвідають Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) для вивчення стану ринку управління активами в країні. До складу групи увійдуть експерти департаменту монетарної політики і ринків капіталу МВФ Ейя Холтінен і Річард Стобо.

Представники Фонду вивчатимуть законодавчу і нормативну базу, а також проведуть ряд зустрічей з представниками ринку управління активами, саморегульованими організаціями та органами державної влади України.

В НКЦПФР нагадали, що за підсумками трьох технічних місій за її участі впродовж 2015-2016 років були розширені повноваження комісії, впроваджені самофінансування, а також методи боротьби зі зловживаннями на фондовому ринку і розкриття інформації емітентами.

Як відомо, поточна програма України та МВФ на 17,5 млрд доларів, з яких Україна отримала 8,7 млрд доларів, закінчується навесні 2019 року.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Для продовження співпраці з Фондом Верховна Рада повинна ухвалити закон про створення антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Крім того, згідно з вимогами МВФ і зобов'язанням України, уряд повинен привести ціни на газ до імпортного паритету і забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон'юнктури.

Експерти вважають, що Україна в будь-якому випадку виконає всі зобов'язання перед МВФ, оскільки без міжнародних кредитів ризикує розгубити всі економічні досягнення останніх років і отримати нову кризу, що межує з дефолтом.

До того ж МВФ вже погіршив прогноз по економіці України – очікування щодо зростання ВВП на 2019 рік впали до 3,3% з 4%. Прогноз зростання економіки в 2018 році збережено на рівні 3,2%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти