В Україні можуть ввести моментальне блокування банківських рахунків за рішенням суду

17 листопада 2017, 18:50

Мін'юст пропонує скористатися успішним досвідом Хорватії

Міністерство юстиції України запропонувало ввести на законодавчому рівні систему електронного арешту коштів боржників на банківських рахунках. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Реклама

У Мін'юсті зазначають, що введення електронного арешту банківських рахунків сприятиме істотному поліпшенню ситуації з виконанням судових рішень. Як приклад успішної реалізації такого механізму відомство приводить Хорватію.

"Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією в сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження про блокування коштів протягом 60 хвилин. Оскільки сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків", – пояснив директор департаменту з питань правосуддя і національної безпеки Мін'юсту Олександр Олійник.

В Україні ж, незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлені чіткі і максимально короткі терміни здійснення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно прямують виконавцями до банківських установ поштою або доставляються особисто. А це займає час і може призвести до виведення коштів з рахунків боржником.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Як повідомлялося, в Україні зростає популярність "тіньових" колекторів. При цьому навіть якщо кредит давно погашений, але в базі з якоїсь причини людина вказана як боржник, їй продовжуватимуть телефонувати.

Реклама

Крім того, уряд створює єдиний державний реєстр боржників всіх банків. Цей реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати в майбутньому ризики їх кредитування.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти