В Україні модернізують платіжну систему – Зеленський підписав закон

Новий нормативний акт в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України з системою Євросоюзу
Президент України підписав закон про платежі / колаж "Сьогодні"
Президент України підписав закон про платежі / колаж "Сьогодні"

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про платіжні послуги" № 1591-ІХ, ухвалений парламентом 30 червня. Він адаптує українське законодавство до правового поля Європейського Союзу, що в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України з системою ЄС.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Реклама

"Закон спрямований на модернізацію та подальший розвиток ринку платіжних послуг і сприятиме впровадженню інновацій у фінансовій сфері України", – також уточнили у президента.

Новий закон базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів, зокрема Другої платіжної директиви (PSD2) і Директиви про електронні гроші (EMD).

Що удосконалить новий закон

  • Документ посилює захист прав споживачів платіжних послуг і забезпечує прозорість їх надання: зокрема, встановлюються вимоги до управління ризиками і аутентифікації користувача.
  • В Україні буде визначено дев'ять категорій постачальників платіжних послуг і з'являться нові учасники ринку: установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуг з надання відомостей з рахунків, платіжні установи.
  • Буде дев'ять платіжних послуг, зокрема дві – нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей щодо рахунків).
  • Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори і деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні карти та електронні гроші.
  • НБУ отримає право випускати "цифрову валюту Національного банку України" і зможе створити регуляторну "пісочницю" – платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях. Це передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами і розуміння їхніх потреб.
  • Закон створює умови для впровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), яка повинна об'єднати різних постачальників платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему. Open banking має запрацювати в Україні в 2023 році.
  • Посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами і засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій, що має мінімізувати кібершахрайство.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію через 12 місяців, за винятком окремих статей.

Реклама

Ми також писали, що найбільші банки і фінансові компанії Європи збираються створити нову платіжну систему, щоб зруйнувати домінування США у цій сфері.

Інші новини України та світу дивіться в останньому випуску "Сегодня":

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.71

Євро (€)

31.36

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти