В Україні ходять тисячі підробок: як розпізнати справжні гроші

Здачу підробками можуть дати в будь-якому магазині або кафе

В Україні кількість фальшивок за минулий рік зросла з 2,8 до 3,6 штук на мільйон купюр, йдеться в даних звіту НБУ. В середньому один українець зберігає близько 70 банкнот, будь-яка з них може виявитися підробкою. Здачу підробками можуть дати в будь-якому магазині або кафе. Правда, при цьому більшість підробок виготовляють за допомогою звичайних принтерів, а на мільйон справжніх банкнот – всього лише 3,6 підроблених. Сайт "Сьогодні" разом з головою правління банку ПУМБ Сергієм Черненком з'ясував, як розпізнати несправжні гроші і що потрібно знати про гривню.

Чим нижче номінал банкноти, тим гірше вона захищена. Злочинцям не вигідно ризикувати заради підробленої двадцятки, тому популярністю у них користується купюра номіналом 500 грн (61% від усіх вилучених підробок). На другому місці 100-гривнева банкнота (17%).

Реклама

При цьому більше 80% фальшивомонетників користується простими принтерами. І розпізнати таку підробку нескладно. "Для цього не потрібні спеціальні пристрої. Подивимося банкноту просто на світло. У справжньої – водяний знак у вигляді портретного зображення Григорія Сковороди видно чітко. І найголовніше – він багатотоновий, з більш світлішими і темнішими ділянками. Поруч з портретом є світлий елемент водяного знаку у вигляді зображення номіналу банкноти, тобто цифри 500. Кожна цифра надрукована рівно і правильно", – розповідає Сергій Черненко.

Подивимося, наприклад, на банкноту номіналом 500 грн зразка 2015 року. В її правому куті є смуга темно-сірого кольору. Її окремі ділянки знаходяться в товщі паперу. На смузі є цифрове зображення номіналу і графічний знак гривні. При зміні кута нахилу банкноти зображення нібито "рухається". У підробленій банкноті ця смуга просто наклеєна і не дає такого ефекту. Ось цей елемент, праворуч від портрета, який схожий на розгорнуту книгу, повинен переливатися і міняти колір. З зеленого на синій колір і навпаки. У підробленої банкноті цей елемент колір не змінює. Фальшивомонетники не користуються оптично змінними фарбами. А ось окремі зображення на цій купюрі переливаються і змінюють колір.

__08

Реклама

У справжній банкноті є сполучуване зображення, що складається з окремих елементів. Якщо подивитися на нього проти світла, розрізнені елементи доповнюють один одного, точно збігаються і становлять номінал банкноти. Ще один елемент захисту – приховане зображення номіналу банкноти. Його можна побачити, якщо подивитися на елемент під кутом на рівні очей.

Перевірити шрифт також можна за допомогою збільшувального скла. Якщо можна розгледіти точки, значить банкноту надрукували на звичайному принтері.

Найкраще перевіряти гроші на спеціальному пристрої – детекторі валют. Згідно з законом, обміняти підробку на справжні банкноти можна, тому варто уважно ставитися до грошей. "Намагайтеся частіше перевіряти підозрілі банкноти. Це займе всього кілька хвилин, але врятує вас від обману", – підсумував Сергій Черненко.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти