У Раді НБУ назвали два драйвера для української економіки

18 березня 2019 12:11

Данилишин упевнений, що внутрішній попит не може забезпечити стабільного поліпшення ситуації

Аграрний сектор і розвиток транспортно-логістичної інфраструктури можуть стати драйверами української економіки. Таку думку висловив голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин.

Реклама

За його словами, українська економіка зростає три роки поспіль, однак основним драйвером цього зростання є внутрішній попит – споживчий та інвестиційний. Данилишин пояснив, що цей фактор є мінливим, тому потрібно шукати нові можливості забезпечити стабільне зміцнення економіки.

"Попит на українську сільгосппродукцію є і буде високим як мінімум в середньостроковій перспективі. Безглуздо не використовувати таку можливість. При цьому аграрний сектор як драйвер повинен направити імпульси розвитку українського сільгоспмашинобудування, харчової промисловості, яка повинна нарощувати виробництво продукції з високою часткою доданої вартості (нам вдалося перетворитися з експортера насіння соняшнику в гравця №1 світового ринку соняшникової олії, і цей приклад потрібно масштабувати), сектора виробництва мінеральних добрив", - пояснив Данилишин.

Читайте також: Про "соромітні" інвестиції і виробництво відомих автобрендів в Україні: інтерв'ю з Максимом Нефьодовим

А транспортно-логістична інфраструктура, за його словами, може стати драйвером з кількох причин:

Реклама

Україна перебуває в числі країн з одним з найвищих рівнів логістичних витрат: 18% логістичних витрат пов'язані з доставкою пшениці з поля в порти, тоді як у Франції та Німеччині цей показник становить 8%, в США – 6%;

  • "Азовська криза" показала – потрібні добре розвинені запасні варіанти портів на Азовському морі, інакше, можуть бути проблеми з експортом металів і зернових;

    Не пропусти!
    Україна – Австрія: онлайн вирішального матчу на Євро-2020
    Україна і Австрія зустрічаються на Євро-2020
  • розвинена транспортна інфраструктура здатна перетворити географічні особливості України на її конкурентну перевагу;

  • активний розвиток транспортно-логістичної інфраструктури дасть імпульс підвищенню обсягів виробництва в чорній металургії, енергетиці, промисловості будівельних матеріалах.

"Важливо, що в результаті задіяння цих драйверів зростання економіки ми зможемо підтримати дію драйверів нинішніх – інвестиційний і споживчий попит зможуть отримати потужний новий імпульс", - резюмував Данилишин.

Реклама

Нагадаємо, за прогнозом Національного банку України, зростання економіки України сповільниться до 2,5% в 2019 році. У 2020-2021 роках воно знову прискориться – до 2,9% і 3,7% відповідно, додали в регуляторі. Водночас, за словами першого віце-прем'єра, міністра економічного розвитку України Степана Кубіва, в 2019 році очікується зростання реального ВВП не менше ніж на 3,2%.

Раніше колишні президенти дали рецепт економічного прориву України:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти