Наступного року газ може подорожчати на 60% – експерт

2 жовтня 2016, 07:52

Олександр Литвин

Вартість блакитного палива в Україні залежить від цін на нафту на світових ринках

В Україні в наступному році з'явиться економічне обґрунтування для зростання тарифу на газ з 6800 до 8500-1100 гривень за тисячу кубометрів (на 25-60%), впевнений член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Це пов'язано з тим, що тариф на блакитне паливо прив'язаний до вартості імпортного газу, яка значно виросте.

На даний момент газ Україна закуповує в Європі, а там, за словами Юрія Корольчука, ринок швидко реагують на зміни цін. Дорожчає нафта і вже через кілька тижнів зростає ціна на блакитне паливо в ЄС. Наступного року газ може, за оцінками експерта, подорожчати на кілька тисяч гривень за тисячу кубометрів
.

Реклама

gas-01

Відмітивмо, вдіючому тарифізакладенацінанагаз185доларів,прицьому,якзазначаєЮрійКорольчук,дляУкраїнивнаступномуроцівартістьімпортногоблакитногопаливаможевиростидо240-250доларів.Врезультаті,якпідрахувавексперт,економічнообгрунтованийтарифнагаззростена25-60%(до8,5-11тисячгривень).

"Якщоцінамінімальнона 1500гривеньне виросте,цеозначаєтількиодне-ринокідалірегулюєтьсявручну,урядконтролюєціни,ініякогоринкунемає.Ацюрізницюдержавабудепокриватизбюджету",-розповідаєЮрійКорольчук.Відвартостігазутакожзалежитьтарифнаопаленняігарячуводу.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Нагадаємо,минулоговзимкутарифнагаздлянаселення(за умовиспоживаннядо600кубометрівгазувопалювальнийсезон)бувнарівні3600гривеньзатисячукубометрів,кількамісяцівтому,за рішеннямКабміну,газподорожчавдо 6800гривень.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти