У Росії підвищать пенсійний вік і "заморозять" пенсії на 20 років

31 травня 2017, 12:26

Влада РФ збирається піти на радикальні заходи заради економічного зростання

До цільового варіанту макропрогнозу-2035, що передбачає підвищення економічного зростання Росії до темпів вище середньосвітових, Мінекономрозвитку РФ закладає майже нульове реальне зростання пенсій на найближчі 20 років. Про це пишуть "Ведомости", в розпорядженні яких перебуває зазначений документ.

Реклама

Підвищувати темп зростання економіки пропонується за рахунок збільшення кількості зайнятих, підвищення інвестиційної активності і продуктивності праці. Зростання зайнятості досягається в тому числі за рахунок підвищення пенсійного віку – до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок, випливає з представлених в прогнозі демографічних параметрів.

Кількість пенсіонерів до 2035 року в Росії має скоротитися на 23%, або на 7 млн осіб, порівняно з 2017 роком (без реформи – збільшитися на 5,4 млн осіб) при зростанні зайнятих на 1 млн (без реформи – скорочення на 3,2 млн).

"Однак підвищення пенсійного віку супроводжується різким падінням рівня пенсій: їхнє ставлення до зарплати (коефіцієнт заміщення) падає з поточних 35% до 22%. Таким чином, від реалізації плану підвищення темпів економічного зростання як мінімум п'ята частина населення не тільки нічого не виграє, але, навпаки, програє: їх доходи порівняно з іншими сильно скорочуються", – зазначає видання.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Подвійне скорочення – коефіцієнта заміщення і кількості пенсіонерів – майже вдвічі знизить відношення пенсійних виплат до фонду оплати праці – з 28 до 15%. Тоді інвестиції зможуть зростати в 1,5-2 рази швидше економіки, продуктивність – швидше зарплат.

Реклама

У разі успішної реалізації реформ, згідно з прогнозом, економічне зростання досягне 3,5% до 2026 року, потім дещо сповільниться, але на той час світове зростання буде нижче, розраховує Мінекономрозвитку. В результаті реальні доходи населення, які за останніх три роки впали на 10%, тільки до 2022 року досягнуть рівня докризового 2013 року, випливає з прогнозу.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти