У Росії обмежать кількість заробітчан

29 жовтня 2014, 10:09

Нові квоти можуть торкнутися будівництва та сільського господарства

Уряд РФ в 2015 році має намір розширити список видів економічної діяльності, яких торкнуться обмеження по кількості зайнятих в них іноземців, пишуть російські "Известия".

Реклама

Кількість працюючих на території Росії мігрантів затверджується щорічно постановою уряду, який регламентує допустимий відсоток іноземних працівників у тій чи іншій сфері економіки в кожному суб'єкті РФ.

Якщо торік обмеження стосувалися тільки роздрібної торгівлі, продажу алкогольних напоїв, фармацевтичних товарів і різної діяльності в галузі спорту, то зараз пропонується доповнити список такими сферами, як транспорт, сільське господарство і будівництво.

Одним з ініціаторів відповідної постанови виступило Міністерство праці та соціального захисту РФ.

"На думку Мінпраці, встановлення допустимої частки іноземних працівників сприятиме пріоритетному працевлаштування російських громадян в цих галузях, захист національного ринку праці, а також стимулюванню внутрішньої трудової міграції", – пояснили в прес-службі відомства.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

В Міністерстві сільського господарства пропонують обмежити зайнятість іноземних працівників у сфері овочівництва до 50% від загального числа співробітників, використовуваних господарюючими суб'єктами. Шляхом встановлення такого обмеження в окремих видах діяльності сільського господарства відомство планує посприяти зниженню безробіття на селі, в тому числі і молоді.

В будівництві та на транспорті в уряді пропонують встановити ліміт іноземців в розмірі 50% загальної чисельності працівників цих сфер в суб'єкті. Обґрунтовується це також необхідністю підвищення продуктивності праці та працевлаштування російських громадян, у тому числі з переїздом в інші суб'єкти Росії.

Станом на кінець 2013 року, за офіційними даними Федеральної міграційної служби Росії, кількість мігрантів в країні складало близько 11 млн. осіб, і значна частина з них припадає на Москву. Офіційно зареєстрованих приїжджих, зайнятих трудовою або комерційною діяльністю, в загальній складності 3,4 млн., з яких 2,9 млн. працюють по найму.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти