В понеділок ЄС обговорить "меню можливих опцій" відносно Росії

14 листопада 2014, 18:12

Санкції у фінансовій області, у сфері високих технологій або енергетики потребують копіткої підготовки і вимагають більше часу

Міністри закордонних справ Євросоюзу на засіданні Ради ЄС у понеділок обговорять НЕ готові проекти санкцій стосовно Росії, а "меню можливих опцій", що не виключає дискусії про дипломатичні ініціативах, заявив журналістам високопоставлений чиновник ЄС на умовах анонімності в Брюсселі в п'ятницю.

Реклама

"Далі міністри вирішать, що вони оберуть", – сказав співрозмовник ЗМІ.

За його словами, що стосується санкцій, "поки немає проектів, які готові і які можна застосувати вже завтра, потрібно ще виконати роботу".

Говорячи про наявне у ЄС наборі можливостей відреагувати на події на сході України, він зазначив: "Набагато швидше можна підготувати індивідуальні обмежувальні заходи, ніж заходи економічного характеру, що вимагає набагато більшої роботи, щоб проаналізувати всі наслідки та обставини".

Він пояснив, що санкції у фінансовій області, у сфері високих технологій або енергетики потребують копіткої підготовки і вимагають більше часу. Над такими заходами працює не тільки Європейська зовнішньополітична служба, а й залучається Єврокомісія для проведення ретельної технічної роботи, на яку необхідно час.

Реклама

"Ми ще не на цьому етапі", – сказав функціонер ЄС.

Що стосується індивідуальних заходів, то діє відома процедура: міністри доручають цю роботу Комітету постійних представників ЄС, і це може відбуватися швидко, в даному випадку, можливо, до кінця тижня після засідання Ради ЄС.

"Найважливіше, мова повинна йти про імена, по яких ми маємо обґрунтування для внесення в наші списки. Як ви знаєте, тепер, і все частіше, особи, порушені цими обмежувальними заходами, починають (судові) процедури проти прийнятих рішень", – пояснив джерело.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

За його словами, потрібно бути дуже ґрунтовними в юридичному плані. "Це причина, по якій пропозиції, які ми викладаємо на стіл, ми повинні аналізувати з великою обережністю і в тісній взаємодії з нашими юридичними експертами", – підкреслило джерело.

Він зазначив, що в понеділок "міністри можуть висувати будь-які ідеї, які захочуть", і ті, за якими буде згода, приведуть до певного результату. Функціонер ЄС пояснив, що 17 листопада необхідний "аналіз, який поділяють всі, про те, що відбувається на місцях (у східній Україні – ІФ), і як це пояснити".

Реклама

Європейський дипломат вказав на пересування важкої військової техніки на сході України, продовження обстрілів і загибель людей. "Треба зрозуміти, які наміри як з одного, так і з іншого боку. На цій основі міністрам належить відповісти на питання, що робити і як на це реагувати", – сказав чиновник ЄС.

При цьому він зазначив, що можна приймати санкції, але на додаток до них можуть бути вжиті дипломатичні ініціативи. Тобто, мова йде про те, щоб "через контакт, зрозуміло, з українськими властями, але, може, також і з російськими, довести деякі сигнали від імені всього ЄС".

Він нагадав мали місце контакти на двосторонній основі ряду держав-членів ЄС та Росії. "Але можна уявити, що в понеділок вранці міністри 28 держав-членів попросять пані (верховного представника ЄС із закордонних справ Федерику – ІФ) Могеріні вчинити так само", – припустив дипломат.

"Це все належить визначити в ході дискусії", – повідомив європейський чиновник.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти