В НБУ розповіли, коли знімуть валютні обмеження

20 жовтня 2014, 11:43

Комбінований підхід до валютного регулювання дозволив досягти певних позитивних результатів

Перший заступник голови Національного банку України Олександра Писарук заявив, що він є прихильником ринкового курсоутворення, проте в країні, на території якої відбуваються військові дії, повністю реалізувати цей механізм неможливо, повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

"Скорочення економіки, падіння валютних надходжень і появу негативних очікувань у суспільстві змушує Національний банк вдаватися до поєднання адміністративних та ринкових заходів. Центральний банк закликає з розумінням ставитися до тимчасових обмежень, оскільки їх введення обумовлено, перш за все, бажанням ліквідувати схеми виведення капіталу за кордон. На жаль, не буває адміністративних обмежень без незручностей", – сказав він.

Він навів приклади того, що такий комбінований підхід до валютного регулювання дозволив досягти певних позитивних результатів. Зокрема валютний ринок почав функціонувати більш збалансовано, ніж кілька тижнів тому.

"Обсяги заявок на покупку валюти поступово зменшуються. І навіть на чорному ринку валюти спостерігається зменшення спредів. Сподіваємося, що протягом декількох тижнів ми зможемо задовольнити відкладений валютний попит, а спільна робота з правоохоронними органами призведе якщо не до ліквідації чорного ринку валюти, то до суттєвого зменшення його обсягів", – сказав Олександр Писарук.

Зниження спекулятивного попиту на валюту призведе до зняття Національним банком частини адміністративних обмежень.

В тренді
Соняшникова олія по 60 гривень і "золоті" яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти
Реклама

"Оздоровлення банківської системи буде залишатися об'єктом пильної уваги з боку центрального банку. Буде продовжено виведення з ринку неплатоспроможних банків і банків, які займаються нелегальними операціями", – зазначив Олександр Писарук.

Разом з тим він запевнив: "Системні банки країни без підтримки не залишаться. Національний банк буде надавати в разі необхідності кредити рефінансування".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти