У НБУ розповіли, як боротися з дефіцитом бюджету

16 липня 2014, 17:37

Брак коштів планують зменшити втричі

Національний банк України (НБУ) прогнозує скорочення дефіциту поточного рахунку до 3-4% ВВП з 9% за підсумками 2013 року. Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарєва.

Реклама

"Дефіцит буде покриватися надходженнями за фінансовим рахунком, в першу чергу за рахунок запозичень держави. Але вже до кінця року ми сподіваємося і на відновлення припливу приватного капіталу як у формі прямих інвестицій, так і боргових залучень", – уточнила Гонтарєва.

За її словами керівника НБУ, зменшення девальваційних очікувань, з одного боку, і подальша інтеграція України в європейське економічне середовище і поглиблення міжнародного співробітництва, з іншого, будуть сприяти збільшенню припливу капіталу.

Також Гонтарєва нагадала про відстрочені платежі за газ.

"Вони будуть виконуватися, як тільки домовимося, зафіксуємо суму, яку ми повинні. Гроші для цього вже передбачені", – сказала вона.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Є й ризики, пов'язані з політичною нестабільністю і повільним відновленням економічної активності.

Гонтарєва зазначила, що обсяг імпорту вже зменшився. За п'ять місяців цього року дефіцит зведеного платіжного балансу склав $3,5 млрд. В основному він був сформований у січні-лютому. Починаючи з березня, після переходу до гнучкого курсоутворення, сальдо зведеного балансу було майже збалансованим. І в травні, завдяки запозиченням уряду (через розміщення єврооблігацій, залучення кредитів Світового банку і Європейського Союзу), зафіксований профіцит у $1 млрд.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти