В НБУ розповіли, що відбувається з банківським сектором в Україні

13 травня 2017, 06:21

Грошова маса в Україні зростає, а бізнес відчуває потребу в оборотних коштах, відзначили в Нацбанку

У Національному банку України (НБУ) заявили про істотне прискорення припливу гривневих депозитів населення в банківську систему країни. Про це йдеться в повідомленні на сайті Нацбанку.

Як повідомляє прес-служба НБУ, за підсумками квітня 2017 року грошова маса збільшилася на 1,3% – до 1089 млрд грн, що було обумовлено переважно зростанням готівкових коштів в обігу поза банками – на 3,0% місяць до місяця (м / м ), – і залишків за депозитами в національній валюті – на 1,9% м / м.

В НБУ наголосили, що зростання залишків за гривневими депозитами населення в квітні поточного року прискорилося до 4,1% м / м. Така динаміка була забезпечена поєднанням ряду факторів, відзначили в Нацбанку.

"По-перше, високими темпами зростає заробітна плата, що відбивається також і на динаміці депозитів. По-друге, зберігається привабливість депозитних продуктів банків на тлі очікувань щодо подальшого зниження банками процентних ставок за залученими коштами та ревальваційного тренду на валютному ринку. У той же час, гривневий депозитний портфель бізнесу за підсумками місяця практично не змінився. в цілому залишки за депозитами бізнесу і населення в національній валюті за підсумками місяця збільшилися на 1,9% м/м", – пояснили в НБУ.

Поряд з цим, зафіксовано зростання на 0,8% м / м залишків за депозитами бізнесу і населення в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті). За інформацією центробанку, цьому сприяло як збільшення коштів корпоративного сектора (на 1,7% м / м), головним чином за рахунок значних обсягів надходження валютної виручки, так і коштів населення (на 0,3% м / м).

Разом з тим, в НБУ повідомили, що динаміка кредитної активності банків у квітні залишалася слабкою.

Залишки за кредитами, наданими банками бізнесу і населенню в національній валюті, за підсумками місяця виросли на 0,3%, а в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – скоротилися на 0,1%.

Незначне збільшення гривневого кредитного портфеля бізнесу (на 0,4% м / м) продовжувало відображати зростання потреби підприємств в оборотних коштах. Залишки за кредитами, наданими населенню в національній валюті залишилися майже на рівні попереднього місяця, розповіли в НБУ.

У квітні 2017 року, незважаючи на уповільнення, продовжилося зниження вартості кредитів, наданих корпоративному сектору в національній валюті. За місяць вартість гривневих кредитів бізнесу знизилася на 0,5 п. п., з початку року – на 2,4 п. п., до 14,3%, резюмували в банку.

Реклама

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти