У НБУ пояснили, чому скорочуються міжнародні резерви України

5 червня 2018, 18:45

Україна активно розплачується за своїми зовнішніми боргами, а Нацбанк скуповує валюту на міжбанківському ринку

Міжнародні резерви України склали 18 млрд 119,7 млн доларів США (в еквіваленті) за станом на 01 червня 2018 року. Такі попередні дані оприлюднила прес-служба Національного банку України (НБУ).

Реклама

Згідно з повідомленням, за травень міжнародні резерви скоротилися на 1,6% у зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом в іноземній валюті.

По-перше, 455,1 млн доларів США (в еквіваленті) Україна сплатила на користь Міжнародного валютного фонду протягом травня. По-друге, 214,4 млн доларів США були спрямовані на платежі уряду з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ), з них:

  • 126,2 млн доларів США – обслуговування і погашення за облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП);
  • 18,5 млн доларів США – обслуговування за суверенними єврооблігаціями України.

Водночас, як розповіли в НБУ, основним джерелом поповнення резервів у травні залишалася покупка Нацбанком валюти на міжбанківському ринку – завдяки високим цінам на товари українського експорту на зовнішніх ринках, а також збільшення пропозиції валюти з боку банків.

Також минулого місяця в резерви надійшло 272,3 млн доларів США і 64,6 млн євро від розміщення урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять
Реклама

"В цілому, за станом на 1 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку", – резюмували в НБУ.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підкреслив, що за останні чотири роки резерви зросли в 3,5 разаПри цьому Україна тільки з початку 2018 року виплатила 4 млрд доларів боргу.

Відзначимо, Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.

Разом з тим, в Раді ЄС відзначили, що Міжнародний валютний фонд оцінює дефіцит фінансування України в 2018-2019 роках на рівні 4,5 млрд доларів. Як зазначається, така оцінка дефіциту означає, що Україні не вистачить нині виділеної фінансової допомоги із зовнішніх джерел в найближчі роки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти