В НБУ назвали ризики для інфляції в Україні в 2018 році

14 грудня 2017, 14:59

Протягом останніх місяців погіршуються інфляційні очікування – перш за все у підприємств і населення, зазначили в Нацбанку

У 2018 році ризики, які можуть стримати зниження інфляції в Україні, стануть більш імовірними. Такі дані оприлюднила прес-служба Національного банку України (НБУ). Відзначимо, в листопаді була зафіксована інфляція на рівні 13,6% (рік до року), що нижче жовтневих показників,проте в Нацбанку висловили побоювання, що за підсумками року інфляція відхилиться від цільового показника сильніше, ніж передбачалося раніше.

Реклама

Так, за даними Нацбанку, обсяг видатків, передбачений в прийнятому держбюджеті на 2018 рік, істотно вище закладеного в жовтневий прогноз Національного банку, що є одним з ризиків уповільнення зниження інфляції.

Також, більш значне підвищення соціальних стандартів є ризиком для інфляції, так як може вплинути як на споживчий попит з боку населення, так і на собівартість товарів і послуг.

Крім того, в НБУ відзначили, що посилилися ризики відстрочки наступного кредитного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

При цьому подорожчання сирих продуктів харчування може і в подальшому надавати значний вплив на ціни на продукти з високим ступенем обробки, як це було в другій половині 2017 року, відзначили в Нацбанку.

Реклама

У регуляторі відзначили також, що зростання світової економіки може бути більш істотним, ніж очікувалося раніше, і це може стимулювати подальшу трудову міграцію і, відповідно, привести до підвищення заробітних плат.

В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники

"Через наведені фактори протягом останніх місяців погіршуються інфляційні очікування, перш за все підприємств і населення", – заявили в НБУ.

У Нацбанку також нагадали, що реалізація зазначених інфляційних ризиків ще в жовтні-2017, коли НБУ підвищив облікову ставку до 13,5%, була названа однією з причин для подальшого підвищення облікової ставки.

Наступний прогноз щодо інфляції Національний банк України обіцяє оприлюднити в січні 2018 року.

Як повідомлялося, 15 грудня НБУ озвучив рішення про подальшому посиленні монетарної політики в Україні - облікова ставка була піднята до 14,5%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти